Mec. Smoliński – wiceszefem pomorskiego PiS. Na wniosek Śniadka

smolinski-kaz-arch-prywat

POMORZE. Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, poseł z Pomorza Kazimierz Smoliński został w sobotę wiceprezesem  Zarządu Okręgu Pomorskiego PiS.

Wybory odbyły się 10 grudnia, w Gdańsku na posiedzeniu nowego Zarządu Okręgu Pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości . Wniosek o wybór na swojego zastępcy zgłosił nowy prezes Zarządu Okręgu Pomorskiego PiS Janusz Śniadek.

Kazimierz Smoliński jest posłem PiS z okręgu gdańskiego (obejmującego także Kociewie, skąd pochodzi, Powiśle, Żuławy, część Kaszub). Prowadzi bardzo aktywną działalność w terenie, gdzie ma bardzo dużo zwolenników i współpracowników.

smolinski-szydlo

Premier Beata Szydło i wiceminister Kazimierz Smoliński.

SONY DSC

Kazimierz Smoliński.

Kazimierz Smoliński ma 62 lata, urodził się w Malborku. Jest z zawodu prawnikiem (absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych dla radców prawnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim z zarządzania przedsiębiorstwem). Ma uprawnienia zawodowe radcy prawnego oraz wpis na listę adwokatów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku.

Pracę zawodową rozpoczął w 1978 r. w Państwowym Zakładzie Ubezpieczeń Inspektorat w Tczewie, gdzie pracowałem na stanowiskach od referenta do naczelnika wydziału. W 1983 rozpoczął pracę jako radca prawny, a w 1993 r założył Kancelarię Radcy Prawnego „Vindex” w Tczewie. Od 2008 r wykonuje zawód adwokata w kancelarii adwokackiej w Tczewie. Był Prezesem Zarządu Stoczni Gdynia SA w Gdyni w latach 2007- 2008.  W latach 2004- 2006 byłe członkiem Rady Pomorskiego Oddziału NFZ w Gdańsku.

Od 2009 r. działał w Instytucie Gospodarki Narodowej w Warszawie. Od 1994 r. jest członkiem Rady Ekonomicznej przy Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Tczewie, a od 2009 r. – w Pomorskim Przeoracie Kawalerów Orderu Świętego Stanisława Biskupa.

Działał w samorządzie gminnym jako członek komisji spoza rady w latach 1990-1998 oraz radny miejski w Radzie Miejskiej w Tczewie, gdzie w latach 1998 – 2002 był Przewodniczącym Rady Miejskiej, a w latach 2006- 2010 przewodniczącym Klubu Radnych PiS. Jestem członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *