Masowe zasłabnięcia w szkole. Uczennica rozpyliła gaz pieprzowy!

POMORZE. Do masowego zasłabnięcia gimnazjalistów doszło w szkole w Bytowie. Z budynku ewakuowano około 260 uczniów, ponad 20 nauczycieli i pracowników szkoły. Najprawdopodobniej do zatrucia przyczyniła się jedna z uczennic, która w toalecie podczas przerwy rozpyliła gaz pieprzowy. 

Do zasłabnięcia uczniów doszło w Bytowie, w jednym z gimnazjów.  Początkowo źle się poczuło czworo uczniów, jednak chwilę później liczba dzieci wzrosła. Gimnazjaliści uskarżali się na bóle głowy, było im słabo. Łącznie poszkodowanych było 37, do szpitala przewieziono 31 dzieci. Z budynku ewakuowano około 260 uczniów, ponad 20 nauczycieli i pracowników szkoły. Strażacy stwierdzili, że w budynku nie ma wycieku gazu, a w powietrzu nie ma niebezpiecznych substancji.

Na miejscu cały czas pracowali policjanci. Bytowscy mundurowi wstępnie ustalili co mogło być przyczyną złego samopoczucia uczniów. Śledczy sprawdzali czy mogło dojść do wykroczenia lub przestępstwa i czy mogły przyczynić się do tego zdarzenia jakieś osoby.

Ustalenia policjantów wstępnie wykazały, że podczas przerwy w jednej z toalet najprawdopodobniej uczennica szkoły rozpyliła gaz pieprzowy, który mógł u części uczniów wywołać reakcję alergiczną. Kolejne zasłabnięcia mogły być efektem psychologicznym. Substancja została zabezpieczona.

W związku z tym, że osobą podejrzewaną o rozpylenie gazu jest 15– latka, w najbliższych dniach sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie gimnazjalistki. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *