Martwy noworodek znaleziony przez bezdomnego przy śmietniku

W MEDIACH. Ciało noworodka znaleziono obok śmietnika w centrum Gdańska.

Bezdomny znalazł zwłoki noworodka przy śmietniku Gdańsku. Policja szuka matki dziecka, którego zwłoki znalazł bezdomny w pobliżu śmietnika w centrum Gdańska. Jak ustalił nieoficjalnie reporter Radia Gdańsk ciało było zawinięte w reklamówkę.

Chłopiec prawdopodobnie został porzucony krótko po porodzie, nie był ubrany. Bezdomny znalazł w nocy reklamówkę z ciałem noworodka w pobliżu śmietnika przy ul. Krosna, niedaleko jednego z hoteli. – Mężczyzna został już przesłuchany. Śledczy zabezpieczyli monitoring dzielnicy i ślady – powiedziała Radiu Gdańsk zastępca prokuratora rejonowego Gdańsk- Śródmieście Magdalena Gams- Kornatowska.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci dziecka i kiedy nastąpił zgon. W środę odbędzie się sekcja zwłok noworodka, która to pomoże ustalić.

Mieszkańcy ulicy Krosnej są wstrząśnięci tym masakrycznym odkryciem. – Przerażające, że w tej okolicy coś takiego się wydarzyło. To mogła być osoba, którą znam – mówiła zszokowana jedna z kobiet. – Jak można wyrzucić dziecko?! Niektórzy nie mogą mieć dzieci, matka mogła im je oddać, mogła zgłosić się do sierocińca – dodała kolejna gdańszczanka.

Aleksandra Siewert z gdańskiej komendy zapewnia, że policja robi wszystko, aby jak najszybciej zatrzymać matkę dziecka. – Działamy tutaj głównie operacyjnie, m.in. rozpytujemy świadków i przeglądamy dokładnie monitoring.

(źródło: radiogdansk.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *