Walentynowicz: Razem po prezydenturę po Adamowiczu. „Niebezpieczny” Wałęsa jr

SONY DSC

Piotr Walentynowicz. Fot. Janusz Wikowski

GDAŃSK. Wstępnym kandydatem na prezydenta Gdańska jest Piotr Walentynowicz – radny Gdańska, przewodniczący Pomorskiego Zarządu Regionalnego POLSKI RAZEM (Jarosława Gowina).

Jest to kolejna osoba na liście potencjalnych kandydatów w wyborach samorządowych – na stanowisko Prezydenta Gdańska w 2018 r.  Na tej liście są m.in.

  • Jarosław Wałęsa, Agnieszka Pomaska, Piotr Grzelak – Platforma Obywatelska
  • Piotr Walentynowicz – POLSKA RAZEM
  • Kacper Płażyński – Prawo i Sprawiedliwość
  • Paweł Adamowicz – związany z PO, wspierający KOD

Oświadczenie Prezydium Pomorskiego Zarządu Regionalnego oraz Koło Gdańsk Polska Razem – Zjednoczona Prawica w sprawie oceny dotychczasowej dyskusji na temat wyborów Prezydenta M. Gdańska w 2018 r.
Prezydium Pomorskiego Zarządu Regionalnego oraz Koło Gdańsk POLSKA RAZEM z zaniepokojeniem odnoszą się do rozpoczynającej się w przestrzeni publicznej dyskusji na temat wyborów prezydenta M. Gdańska w roku 2018. Pojawiające się w mediach deklaracje w tym przedmiocie odbieramy jako przygotowywanie gruntu i oswajanie mieszkańców z kandydaturami, które zastąpić miałyby zużytego 20-letnimi rządami Pawła Adamowicza. W naszym odczuciu realizacja tego planu oznacza nie tylko kontynuację w wielu obszarach szkodliwej dla Gdańska polityki miejskiej lecz również nasilenie się negatywnych zjawisk. Zgłaszane kandydatury Agnieszki Pomaski, a w szczególności Jarosława Wałęsy – przy całym naszym krytycyzmie wobec prezydentury Pawła Adamowicza – są bowiem znacznie bardziej niebezpieczne dla Gdańska niż działalność dotychczasowego włodarza naszego miasta.
W zaistniałej sytuacji uważamy, iż obecna opozycja samorządowa nie powinna biernie przyglądać się rozwojowi wypadków. Powinna podjąć wysiłek wyłonienia z odpowiednim wyprzedzeniem wspólnego kandydata i wypracować program z którym mógłby on wygrać wybory i skutecznie go realizować. Wskazanym byłoby również by kandydat potrafił skonsolidować wokół siebie również mniejsze środowiska opozycyjne wykraczające poza obecną formułę Zjednoczonej Prawicy.
Mając powyższe na względzie zgłaszamy wstępnie propozycję kandydata naszego środowiska w osobie radnego m. Gdańska Piotra Walentynowicza. Jednocześnie rozpoczynamy prace nad programem dla Gdańska, który z jednej strony łączyłby wolnościowe, proprzedsiębiorcze, z naciskiem na mały biznes, aspekty programowe Polski Razem ze społecznym przekazem i ideą solidarnościową propagowanymi przez śp. Annę Walentynowicz. Nie ukrywamy przy tym, iż bezpośrednim impulsem wydania niniejszego oświadczenia oraz wyrażenie zgody przez samego Piotra Walentynowicza jest deklaracja woli objęcia funkcji włodarza naszego miasta przez syna Lecha Wałęsy.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *