Letnie Sopot-Zakopane 2014

Jan Wieczorkowski i twórcy filmu „The Bartender” gośćmi festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2014.

W poniedziałek, 21 lipca zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmu „The Bartender” – premierowe 11 minut polskiej produkcji science-fiction. Przed seansem z widzami festiwalu Orange Kino Letnie w Sopocie spotkają się twórcy filmu: reżyser Piotr Budzowski, producent Jan Macierewicz oraz koproducent i odtwórca głównej roli Jan Wieczorkowski.

Na spotkanie z twórcami zapraszamy o godzinie 17.00 do ogródka kawiarni festiwalowej LET’S ART CAFE, mieszczącej się tuż obok słynnej fontanny na murowanej części sopockiego Molo. Goście opowiedzą o inspiracji światowym kinem science-fiction, kulturą barową i nowych technologiach w rękach niezależnych filmowców. O godzinie 22.00 w kinie na Molo, tuż przed regularną projekcją  festiwalową, odbędzie się premierowy pokaz filmu „The Bartender”.

Profesjonalnie zrealizowana, krótkometrażowa etiuda (za zdjęcia odpowiada Bartosz Nalazek, asystent Janusza Kamińskiego, współpracujący m.in.: przy filmie „Lincoln” Stevena Spielberga) jest, jak zapowiada reżyser -€“ tematem na film fabularny, lub mini serial.  To historia Jacoba (Jan Wieczorkowski) -€“ człowieka, który stracił wszystko i staje w obliczu śmierci. Pomóc może mu jedynie, otoczony aurą tajemnicy i grozy, tytułowy Bartender (Tomasz Tyndyk). W kolejny poniedziałek – 28 lipca o godzinie 20.30, twórcy „The Bartender” zaprezentują swój film publiczności festiwalowej na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem.

Już 31 lipca, w czwartek – następne spotkanie z wyjątkowym gościem. Z widzami festiwalu Orange Kino Letnie w Sopocie spotka się Bodo Kox, reżyser filmu „Dziewczyna z szafy”, wyświetlanego w cyklu „Made in Poland”.

Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane -€“ największy wakacyjny festiwal filmowy zaprasza widzów codziennie, przez 62 dni wakacji, do kin plenerowych na Molo i przy Krupówkach. Seansom towarzyszą  spotkania z gośćmi festiwalu, m.in.: twórcami filmowymi, aktorami oraz autorami książek z wakacyjnej biblioteki Wielkiej Litery.

Kalendarium spotkań, repertuar kin w Sopocie i Zakopanem oraz podróżującego między nimi Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie dostępny jest w festiwalowej aplikacji mobilnej, do pobrania bezpłatnie w App Store i Google Play.

Więcej na www.orangekinoletnie.wp.pl

Na festiwal już po raz siódmy zaprasza Orange.

Oficjalny przewoźnik: PKP Intercity. Partner strategiczny: telewizja TVN. Sponsorzy wspierający: SONY, Villeroy & Boch, Citroen.

Partnerzy festiwalu: Wydawnictwo Wielka Litera, Flawless, Voda Naturalna, MK Bicycle i Skład Bananów. Partnerzy lokalni: Stowarzyszenie Turystyczne Sopot, Polskie Koleje Linowe, kawa Saquella. Partnerzy hotelowi: Mera Spa Hotel, Nosalowy Dwór. Kino partnerskie: Multikino. Patroni medialni: Wp.pl, RMF FM i RMF Classic, Gazeta Wyborcza, AMS, Stopklatka, Euronet i Empik. Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopot, Urząd Miasta Zakopane, Kąpielisko Morskie Sopot oraz Biuro Promocji Zakopanego.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *