Laureaci, wyróżnieni – Bazuna 2016: granie na całego

SONY DSC

Zespół Oreada i Paduchy. Fot. J. Wikowski

KASZUBY. Werdykt jury Bazuny 2016 – Przeglądu Turystycznej Piosenki Studenckiej: zespół Oreada i Paduchy – najlepszym wykonawcą. Nagroda FIFÓW: Piosenka U źródeł Sanu, wykonana przez zespół Bractwo Wiecznego Natchnienia – za walory turystyczne. Najlepsza interpretacja Przeglądu: Werbowaja doszczeczka w wykonaniu zespołu Oreada i Paduchy.

Werdykt jury Bazuny

Jury Przeglądu BAZUNA 2016 w składzie: Krystyna Lisiecka, Maciej Służała, Jarosław Tomaszewski, Maciej Mamulski, Łukasz Nowak, Mirosław „Michu” Michalski, Łukasz Majewski, Tomasz Salej i Jarosław „Horacy” Chrząstek, doceniając szlachetny klimat sportowej rywalizacji uczestników konkursu, przeprowadzonej w sąsiedztwie trawiastej nawierzchni i zakończonej rzęsistą ścianą deszczu (ale nic się nie stało, kochani, nic się nie stało), obwieszcza tzw. złotą dwudziestkę piosenek-laureatek, składającą się z 21 tytułów (wraz z nagrodą turystyczną pełne dwie jedenastki), wraz z wykonawcami

Grupa Trzymająca Ster – Samotność, Cztery Pory Miłowania – Nocą w sadzie i Jesiennie kocham, Rado Barłowski – Złoty kurz, Namotane – A my jak dzieci, Zbigniew Rolniczak – Bieszczadzkie cienie i Ballada domowo jesienna, Oreada i Paduchy – Południca, Monika Kowalczyk – Tu i Na własność, Zagrali i Poszli – O skrzypku Janie, co nie chciał pieniędzy i A gdy będzie ze mną źle, Zuzanna – Papierosy i serce i Czasu i wody, Sprzedawcy Dymu – Szklane paciorki i Erotyk ku przestrodze, Kapela z Przypadku – Bieszczadzka szanta i Tam, Dwaj Macieje – Szczęśliwy dzień i Dla młodego wędrowca, Bractwo Wiecznego Natchnienia – Wciąż tak samo.

Piosenka U źródeł Sanu, wyk. Bractwo Wiecznego Natchnienia, jest laureatką nagrody specjalnej klubu FIFY, za walory turystyczne. Najlepszym wykonawcą przeglądu BAZUNA 2016 został zespół Oreada i Paduchy. Najlepszą interpretacją Przeglądu została Werbowaja doszczeczka w wykonaniu zespołu Oreada i Paduchy.

Nagrodę specjalną im. Jacka i Janka Stefańskich otrzymuje zespół Cztery Pory Miłowania, w tej kategorii wyróżnione także Zuzanna oraz Monika Kowalczyk. Nagrodę specjalną zespołu Caryna za inspiracje ludowe otrzymuje Katarzyna Biesaga z grupy Oreada i Paduchy. Dwie równorzędne nagrody im. Józka Kanieckiego dla indywidualności muzycznych otrzymują Monika Kowalczyk oraz Zuzanna.

Nominację do tegorocznego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymują Zbigniew Rolniczak oraz Łukasz Nowak (tak, juror). Nominację do lubelskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej ”Strojne w Biel – Zima z Bazuną” otrzymują zespół Dlaczego Nie oraz Aleksandr Sagaidarov. Nagrodę Publiczności uzyskał zespół ReWers.

Wyróżnienia otrzymują:

 • * Grupa Trzymająca Ster – flecistka, Danuta Kurasz za partię w utworze Samotność oraz zespół, za ruch sceniczny zgodny z rytmiką piosenki,
 • * Paula Jereczek – za potencjał twórczy, zespół GOK Sulęczyno – za pracę instruktorską przy promocji piosenki turystycznej w ciągu roku od czasu ostatniej edycji,
 • * Marcin Sawicki – przygotowanie muzyczne wykonawców środowiska kwidzyńskiego,
 • * Mirek Mularski – za przewrotne podejście do własnej twórczości,
 • * zespół Dlaczego Nie – za kameralny nastrój,
 • * Rado Barłowski – za timbre głosu oraz walory tekstowe,
 • * Zbigniew Rolniczak – osobowość śpiewającego autora,
 • * interpretatorki, obok tytuły: Patrycja Żak – Jak pająk po nitce, Aleksandra Kroczyk – Nieoceniona, Nikola Krauze – Byłeś słońcem moich dni,
 • * Monika Kowalczyk – walory tekstu piosenki Na własność,
 • * Zuzanna – wszechstronność formy,
 • * Bractwo Wiecznego Natchnienia – aranżacja zespołowa,
 • * Joanna Ławicka, wokalistka grupy Z Kraju, za słowa piosenki Nieznajowa,
 • * Paweł Brylewski – jednoosobowa sekcja rytmiczna zespołu Zagrali i Poszli, zestaw: ukulele basowe i stopa perkusyjna, obsługiwane jednocześnie w czasie rzeczywistym.

Jury docenia atmosferę fair play turnieju konkursowego, tak w eliminacjach grupowych jak i w fazie pucharowej. W tej pierwszej przegląd BAZUNA 2016 w swej zwartej sile wyszedł z grupy, zaś później, w kontakcie z zaprzyjaźnionymi imprezami rezygnuje z rzutów karnych, serdecznie zapraszając na nadchodzące konkursy w całym kraju.

02.07.2016 r., Sulęczyno

Zobacz: Bazuna 2016

Zdjęcia: Janusz Wikowski_CZAS POMORZA

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *