„Bazuna” – „śpiewająca strefa” przyjaznej piosenki turystycznej

BAZUNA 2016 plakat_sm

POMORZE/BAZUNA. – W tym roku oprócz tradycyjnych elementów składających się na „Bazunę” – przegląd piosenki, wybór hitów i laureatów, występy weteranów z „bazunowymi” przebojami – bardzo atrakcyjną ofertą dla miłośników muzyki turystycznej będą koncerty jubileuszowe zespołów, laureatów poprzednich Przeglądów – powiedział Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”, członek Komitetu Organizacyjnego „Bazuny”.

Serdecznie zapraszamy na 44. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna” 1 – 3 lipca 2016 r. w Sulęczynie na Kaszubach.

Wszystkie koncerty są bezpłatne, m.in. dzięki wsparciu sponsorskiemu GRUPY ENERGA i Techno-Service

– Celem imprezy jest prezentacja i popularyzacja dobrych, miłych dla ucha piosenek, zachęcanie słuchaczy do wspólnego śpiewania, przekonanie, że życie z piosenką jest radośniejsze, weselsze, bardziej kolorowe – we wszystkich czterech porach roku.

– Na sulęczyńskiej scenie wystąpi Łukasz Majewski, lubiany śpiewający poeta. Reprezentuje młodszą generację wykonawców – zadebiutował bowiem na scenie 15 lat temu. Z generacji „średniej” koncertować będą (pod hasłem: „Cyfra ciśnie”) zespoły „mocniejszego uderzenia”: EKT – Gdynia i SŁODKI CAŁUS OD BUBY (30 lat na scenie). Przekrój swojego artystycznego dorobku w okresie 40-letniej działalności, począwszy od debiutu na Bazunie, zaprezentuje wrocławska SETA w koncercie „Opowiedz, jak to było”. Do udziału w koncercie jubileuszowym zaproszenie przyjęli Goście: kultowa WOLNA GRUPA BUKOWINA, MIKROKLIMAT, BROWAR ŻYWIEC i Jerzy Filar z zespołem.

– Organizatorzy zapraszają na imprezy „Bazuny” na Kaszuby – do malowniczego Sulęczyna w dniach 1 – 3 lipca. W bogatym w imprezy muzyczne programie są propozycje dla wytrawnych słuchaczy, śpiewających czy choćby nucących turystów, dla tych, którzy chcą posłuchać i wspólnie pośpiewać piosenki w wykonaniu znakomitych piosenkarzy, bardów. Wystąpią m.in. popularny pomorski bard Adam Drąg, Maciej Służała, Bogusław Nowicki (40 lat piosenki „Gawędziarze”) oraz zespoły LATAJĄCY DYWAN i GRUPA MUZYCZNEGO WSPARCIA.

– Organizatorami są fani łagodnej, rajdowej piosenki, rajdowcy, zapaleni turyści – wolontariusze, ze środowiska obecnych i dawnych FIFÓW – studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej, którzy nie szczędzą swojego czasu, aby u progu lata i sezonu urlopowego stworzyć w malowniczym Sulęczynie, przyjazną „śpiewającą strefę” wspaniałej piosenki turystycznej.

Warto tam się wybrać z przyjaciółmi, z rodziną – „piosenka” bowiem nie zna granic wiekowych i łagodzi nastroje. Jest to imprezy dla tych, którzy lubią wypoczynek i zabawę na łonie natury, przy wyjątkowej muzyce.

Coś wyjątkowego za każdym razem

– Przegląd przez swe cztery dekady wyłonił znamienite postaci – Autorów, Wykonawców, których piosenki trafiły na turystyczny szlak, do śpiewających grup a także do śpiewników i na sceny koncertowe. Adam Drąg, Rudi Schuberth, Wojtek Bellon swymi autorskimi utworami stworzyli w dużej mierze turystyczny śpiewnik. W tym gronie jest także Krzysztof Myszkowski ze swymi kompozycjami do wierszy Edwarda Stachury, Adama Ziemianina i innych.

– Chcemy, wspominając te przeżyte lata, każde z wydarzeń zachować jako piękny wysiłek, poświęcenie czasu, radość, nie zaś powtarzalną rutynę – powiedział Marek Skowronek, szef programowy kolejnych edycji „Bazuny”. – Każdy rok miał swoje piękne chwile, każdy był inny, z niepowtarzalnym charakterystycznym akcentem. Kolejne edycje „Bazuny” były wielką radością – zarówno wykonawców i widzów, słuchaczy jak i organizatorów – wolontariuszy. Każda kolejna „Bazuna” to nowe wrażenia muzyczne, sceneria, ludzie, coś wyjątkowego. Nie ma w tej imprezie miejsca na powtarzalność, rutynę. Tak było na początku, gdy powstała i rozkręcała się „Bazuna” wokół środowiska politechnicznych FIFÓW (w pamiętnym 1971 r.). Tak było w kolejnych latach, gdy od 1990 r. mam przyjemność współtworzyć „Bazunę”. To wspaniałe doświadczenie trudno zastąpić innym, o takiej mocy oddziaływania i fascynacji.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *