Kredyty na lewe papiery

GDYNIA. Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą z Gdyni zatrzymali 22 – letniego mężczyznę, który próbował wyłudzić dwa kredyty gotówkowe na podstawie fałszywych dokumentów potwierdzających miejsce pracy i dochody. Podejrzany dwukrotnie, w dniu 8 i 21 października składał podrobione dokumenty w placówkach bankowych na Oksywiu i w Śródmieściu, dzięki policyjnym ustaleniom trafił do aresztu, gdzie na podstawie decyzji sądu spędzi najbliższe 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeciwdziałanie oszustwom kredytowym to jedno z podstawowych zadań policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą. Funkcjonariusze współpracują z przedstawicielami banków i instytucji finansowych, wspólnie szkolą się i opracowują procedury działania w przypadku podejrzenia o próbie wyłudzenia kredytu.

21 października br. policjanci zatrzymali 22 – letniego mężczyznę podejrzanego o próbę wyłudzenia dwóch gotówkowych kredytów. Oszust w dwóch oddziałach banków w Gdyni przedstawił podrobione dokumenty dotyczące zatrudnienia i dochodów. Wiarygodność dokumentów wzbudziła podejrzenie wśród bankowców, policjanci zweryfikowali, że mężczyzna spreparował zaświadczenia planując dokonanie przestępstwa.

Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty usiłowania oszustwa, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany przez sąd na najbliższe 3 miesiące

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *