Kosztowny pokaz zestawu sztucców. 9 tys. zł jak kamfora

POMORZE. 84-letni mieszkaniec Pruszcza Gd. wpuścił dwie obce kobiety do swojego mieszkania. Po krótkiej rozmowie okazało się, że chcą mu zaoferować do sprzedaży zestaw sztućców. Po wyjściu kobiet zorientował się, że zniknęło z szafki i portfela 9 tys. zł.

W piątek (11 września br.) o godz. 13.30 do komendy powiatowej policji w Pruszczu Gd. zgłosił się 84-letni mężczyzna, który poinformował, że został okradziony i stracił 9 tys. zł. Z relacji wynikało, że tego samego dnia około godz. 11.00 do drzwi jego mieszkania zapukały dwie nieznane mu kobiety. Po krótkiej rozmowie okazało się, że chcą mu zaoferować do sprzedaży zestaw sztućców. Podczas gdy jedna z kobiet rozmawiała z 84-latkiem, druga niepostrzeżenie wyszła z pokoju. Mężczyzna nie skorzystał z oferty. Po wyjściu oszustek zorientował się, że skradziono mu 9 tys. zł. Pieniądze były w szafce na korytarzu oraz w portfelu na stole, gdzie podejmował oszustki. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek!

Najczęściej wystarczają zwykłe środki ostrożności i kilka podstawowych rad, by nie paść ofiarą oszustów działających różnymi metodami:

  • – nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia, kto i po co przyszedł – spójrz przez wizjer i zapytaj,
  • – jeśli musisz kogoś wpuści, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu,
  • – mając w domu pieniądze schowaj je w miejscu trudno dostępnym,
  • – nie przechowuj w mieszkaniu dużych kwot pieniędzy.

Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję. Postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby podejrzanej. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *