Kolizja z prawem. Sfingowany wypadek – na trzeźwo

PRUSZCZ GD. Sfingował kolizję drogową aby uzyskać odszkodowanie z tytułu umowy ubezpieczenia. Usłyszał on zarzut spowodowania zdarzenia będącego podstawą do wypłaty odszkodowania. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.

W poniedziałek (17 listopada br.) o godz. 19.50 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że w Pruszczu Gd. na skrzyżowaniu ulicy Gałczyńskiego z Głowackiego doszło do kolizji drogowej. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów ruchu drogowego, których zadaniem było ustalenie stanu faktycznego, sprawdzenie uszkodzeń pojazdów, sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców oraz ewentualne ukaranie sprawcy kolizji drogowej.

Policjanci na miejscu zastali dwa samochody osobowe marki volkswagen golf oraz mercedes. Podczas wstępnych oględzin miejsca zdarzenia oraz uszkodzeń samochodów stwierdzili, że uszkodzenia nie są adekwatne do przedstawionego przebiegu kolizji. Części pojazdów leżące na jezdni były porozrzucane w nienaturalny sposób. Policjanci natychmiast powiadomili o wszystkim dyżurnego jednostki, który wysłał na miejsce grupę dochodzeniowo – śledczą oraz technika kryminalistyki. Obu kierowców zatrzymano i przewieziono o komendy, a ich samochodu odholowano na policyjny parking. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Intensywna praca śledczych pozwoliła na postawienie zarzutu 51-letniemu mieszkańcowi Tczewa, który był kierowcą mercedesa. Usłyszał on zarzut spowodowania zdarzenia będącego podstawą do wypłaty odszkodowania. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja wnioskowała wobec niego o dozór oraz poręczenie majątkowe. Drugi z zatrzymanych mężczyzn, 50-letni mieszkaniec Sopotu został przesłuchany w charakterze świadka.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *