„Troskliwa” opiekunka staruszki – do kieszeni na lewe potwierdzenia

GDAŃSK. W Suchaninie 29-latka z Gdańska od kilku miesięcy okradała swoją 84-letnią podopieczną, przywłaszczyła otrzymane od niej na bieżące opłaty pieniądze i sfałszowała dowody wpłat. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Suchanina zatrzymali 29-letnią mieszkankę Gdańska. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta w okresie od lipca do września br. będąc opiekunką 84-latki dostawała od niej pieniądze na bieżące opłaty, których nie wpłacała, a jedynie przywłaszczała. Sprawa wyszła na jaw, kiedy poszkodowana otrzymała ponaglenia do zapłaty.

Dalsza praca śledczych wykazała, że 29-latka dla uwiarygodnienia swoich działań sfałszowała siedem dowodów wpłat i przekazała je starszej pani.

Zatrzymanej udowodniono również kradzież biżuterii z mieszkania 84-latki, której wartość pokrzywdzona wyceniła na 2,4 tys. zł.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29-letniej sprawczyni zarzutów przywłaszczenia powierzonych pieniędzy, podrobienia dowodów wpłat i kradzieży złotej biżuterii. Usłyszała je we wtorek. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy m.in. ustalają, czy nieuczciwa gdańszczanka okradała też innych swoich podopiecznych.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *