Kłusownicy złapani w sieci

pol skarszewy klusownik700

KOCIEWIE/SKARSZEWY. Zatrzymano 2 mężczyzn, którzy dokonywali nielegalnego połowu ryb. Podejrzani usłyszeli zarzuty kłusowania. Ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje za ten czyn karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Posterunku w Skarszewach udaremnili nielegalny połów ryb. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godziny 20:30. Z informacji jaką posiadali funkcjonariusze wynikało, że na jednym z pobliskich akwenów wodnych kłusownicy mają rozstawiać sieci. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce interwencji, gdzie zatrzymali podejrzanych. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Skarszew w wieku 31 i 35 lat. Podejrzani kończyli pakować swój sprzęt do samochodu. Jak się okazało kłusownicy zdążyli jedynie rozstawić w trzcinach żaka. Obaj zatrzymani nie posiadali zezwolenia na połów ryb. Policjanci zabezpieczyli ponton oraz sprzęt jakim posługiwali się zatrzymani.

Jeszcze tego samego dnia śledczy przedstawili w tej sprawę zarzuty. W najbliższym czasie podejrzani odpowiedzą przed sądem za kłusowanie. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec przepadek rzeczy, które posłużyły do nielegalnego poławiania ryb. (KPP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *