Pomalował sprayem budynek, podpisał się i nagrał

SŁUPSK. Policjanci wyjaśnili sprawę zniszczenia elewacji budynku ZUS w centrum Słupska. Sprawcą okazał się 38-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. 

Policjanci w Słupsku w miniony piątek otrzymali informację, z której wynikało, że ktoś w nocy pomalował elewację budynku jednego z urzędów w Słupsku. Śledczy zajmując się sprawą przesłuchiwali świadków oraz zbierali informacje mające pomóc w wyjaśnieniu tego incydentu. Natychmiast zabezpieczono monitoring obiektu i rozpoczęła się analiza jego zapisu.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło ok. godz. 4 nad ranem. Z zapisu monitoringu wynika, iż nieznany mężczyzna ubrany na ciemno pod osłoną nocy wykonał napis na elewacji budynku używając farby w sprayu. Śledczy bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy tego wykroczenia. Nie było to trudne z uwagi na fakt, że podpisał się na elewacji imieniem i nazwiskiem. Po sprawdzeniu policyjnych danych okazało się, że faktycznie jest taka osoba o takich personaliach – jest to 38-letni mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego. Natychmiast w ramach pomocy prawnej policjanci przesłali do komisariatu w Bydgoszczy komplet dokumentacji do realizacji. Tamtejsi policjanci szybko dotarli do wskazywanej osoby.

Mężczyzna ten nie krył zdziwienia widokiem mundurowych, został przesłuchany w charakterze osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia. Policjanci w Bydgoszczy zabezpieczyli farbę, którą dokonał uszkodzenia elewacji. Sprawa trafi do słupskiego sądu, gdzie śledczy skierują wniosek o ukaranie sprawcy tego wykroczenia. Grozi mu kara ograniczenia wolności lub grzywna nawet do 5 tys. zł. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *