Kłusownicy namierzeni po zgłoszeniu zagrożenia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kłusownicy namierzeni w sieci zagrożeń. Fot. KPP

POWIŚLE. Policjanci udaremnili dwóm kłusownikom nielegalny połów ryb na terenie jeziora Czarne Dolne w gminie Gardeja.  Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.

Wczoraj wieczorem policjanci z kwidzyńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami straży rybackiej podjęli obserwację jeziora Czarne Dolne w gminie Gardeja. Mundurowi podjęli działania, po tym jak na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” zgłoszono to miejsce jako zagrożone kłusownictwem. Po kilkugodzinnej obserwacji funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy pływając łódką po akwenie, przeglądali zastawione wcześniej sieci. Kłusownicy zostali zatrzymani przez policjantów zaraz po tym jak dopłynęli do brzegu. W trakcie kontroli okazało się, że to dwaj mieszkańcy gminy Gardeja w wieku 60 i 61 lat. Żaden z nich nie posiadał zezwoleń i nie mogli posługiwać się narzędziami rybackimi, które służą tylko do profesjonalnego połowu ryb. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy sieci stawne zastawione na jeziorze i jeszcze trzy schowane na brzegu.

Jeszcze dzisiaj śledczy przedstawią zarzuty zatrzymanym kłusownikom. Za poławianie w obrębie objętym ochroną i używanie narzędzi rybackich pomimo braku uprawnień do rybołówstwa grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *