Kartki dla Powstańca – w hołdzie bohaterom

POMORZE. Powstanie Warszawskie łączy Polaków. Co roku, 1 sierpnia w godzinie „zero” Polska zatrzymuje się w zadumie. W tym roku można uczcić pamięć o bohaterach także w inny sposób – wysyłając Kartkę dla Powstańca.
Grupa Energa zaangażowała się w IV edycję ogólnopolskiej  akcji społeczno-historycznej  „BohaterON –  Włącz historię”, w  ramach której  do uczestników Powstania Warszawskiego zostaną wysłane kartki z życzeniami lub pozdrowieniami. Wolontariusze  będą do tego zachęcać  mieszkańców Gdańska, a zwłaszcza  osoby pracujące w  Olivii Business Centre.
 „BohaterON – Włącz historię” to ogólnopolska akcja społeczno-historyczna, realizowana już po raz czwarty. Jej celem jest podziękowanie bohaterom Powstania Warszawskiego, choćby w sposób symboliczny, za ich odwagę, niezłomność i poświęcenie w godzinie próby.

​Wolontariusze wydawać będą 1 sierpnia powstańcze pocztówki. W Gdańsku Wrzeszczu, w okolicach wejścia do budynku Olivia Gate B, w  godz. 9-13 czynne będzie specjalne stoisko, gdzie będzie można podpisywać kartki.

Kartki dla Powstańca  można znaleźć  również  w placówkach partnerów akcji, m.in. w Muzeum II Wojny Światowej,  kolekturach Lotto lub w placówkach Poczty Polskiej. Wypisane pozdrowienia, życzenia lub podziękowania można też wysyłać na adres Fundacji Sensoria (podany na kartkach) lub bezpłatnie pozostawić w  kolekturach Lotto lub Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Udostępniono również stronę https://bohateron.pl/wyslij-kartke/, za pośrednictwem  której możliwe jest przeslanie życzeń on- line.

– Takie inicjatywy, jak „BohaterON”, są w Polsce absolutnie niezbędne, a nawet powinny być obowiązkiem każdego Polaka. Jesteśmy dumni, że wspieramy akcję nie tylko jako sponsor, ale też jako czynny uczestnik. Powstanie Warszawskie zawsze potrafiło połączyć Polaków. Jego rocznice mimo dysput i sporów były okazją do wspólnego oddawania czci tym, dla których zryw nie był tematem do debaty, ale wyzwaniem, które musieli podjąć, walcząc o wolną ojczyznę. Każdy, kto czuje się patriotą i kocha nasz kraj, powinien wysłać Kartkę dla Powstańca – powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu Energa SA.
W ramach akcji  „BohaterON-a Włącz historię” w całym kraju zorganizowanych zostanie szesnaście warsztatów edukacyjnych dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Na stronie internetowej przedsięwzięcia udostępnione zostało wirtualne Kompendium Powstańca, gromadzące biogramy bohaterów walczących w 1944 o wyzwolenie stolicy.
Sercem inicjatywy jest idea mobilizacji społecznej i zachęcenia zwykłych Polaków, aby wyrazili swoją pamięć o powstańcach i uznanie dla ich postawy w czasie wojny prostym gestem – wysłaniem specjalnej Kartki dla Powstańca. Można je znaleźć w placówkach partnerów akcji, m.in. w Muzeum II Wojny Światowej czy kolekturach Lotto.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *