Julia Vikman – wieczór z Okudżawą i Niemenem

Tczew Pod-Orlem-Listopad-2014 sm

TCZEW. Julii Vikman zaśpiewa popularne pieśni, ballady i romanse z repertuaru takich legend jak Bułat Okudżawa, Anna German, Żanna Biczewska, jak również Czesław Niemen. Piosenki – takie jak „Gari gari maja zwezda”, „Modlitwa” , „Balonik”, „Trzy Miłości”, „Brodziaga”, „Kolokolczik”, „Trojki dwie”, „To Ostatnia Niedziela” i wiele innych.

Korzenia Julii Vikman po babci pochodzą z Polski a po dziadku ze Szwecji i właśnie po dziadku pozostało nazwisko Vikman. Jeszcze przed rewolucją za czasów Carskiej Rosji byli oni zesłani do Sybir, gdzie się spotkali i założyli swoją rodzinę. Ich dzieci, rodzice Julii, byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. Uczyła się w Akademii Muzycznej w klasie fortepianu oraz sama uczyła muzyki.

Po przeprowadzeniu się do Ojczyzny swojej babci, Julia rozpoczyna karierę solową w Gdańsku i zakłada swój zespół JVB. Koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W roku 2008 Julia Vikman wydaje nagraną w Radiu Gdańsk płytę pt. „Podmoskiewskie wieczory” www.cdrussianmusic.com ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W maju 2012r. pojawił się drugi album Julii – „Bielyje rozy” www.belye-rozy.com.pl nagrany w Selecta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak „Kalinka” czy „Oczy czarne” wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu – jak piosenka „Milenkij ty mój”, wykonana pod gitarę klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec.

Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór „To ostatnia niedziela” prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki – po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku – w wykonaniu Julii.

Po premierze 13 lipca 2013r. W sklepach pojawiła się trzecia płyta Julii Vikman pod tytułem “Ballady i romanse rosyjskie” www.smarturl.it/birr która już staje się kultową wśród znawców twórczości wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German.

We wrześniu 2013r. wyszła na świat debiutancka płyta z materiałem autorskim Julii Vikman „The Autumn Dreams”, album zawiera 6 utworów, którymi Julia prezentuje swój niebywały talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikalny projekt, styl którego artystka sama określa jako „Fantasy” www.autumndreams.eu

Julia Vikman świetnie interpretuje utwory Bułata Okudżawy, każdy koncert to niesamowita podróż po przez jego twórczość i biografię, przeplatana różnymi historiami i pięknymi znanymi piosenkami Poety.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *