Jazda na materacu. Dostawczym mercedesem – „na gniota”

W Skórczu zatrzymano do kontroli drogowej 29-letnią mieszkankę powiatu sztumskiego. Kobieta w części ładunkowej dostawczego mercedesa przewoziła 8 pasażerów.

Wczoraj po południu dyżurny ze starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące przewożenia osób w przestrzeni ładunkowej pojazdu. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant ustalił markę, numer rejestracyjny oraz drogę i kierunek, w którym poruszało się auto nieprawidłowo przewożące pasażerów.

Na miejsce skierowano policjantów ze Skórcza i funkcjonariuszy starogardzkiej drogówki, którzy podczas patrolu zauważyli odpowiadające opisowi auto. W czasie kontroli zatrzymanego mercedesa okazało się, że w przedziale ładunkowym, na materacu podróżuje 8 osób, w tym piątka dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Miejsce, w którym przebywali pasażerowie nie posiadały siedzisk oraz pasów bezpieczeństwa. Policjanci uniemożliwili kierującej mercedesem kontynuowanie dalszej jazdy.

Policjanci po raz kolejny przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przy przewożeniu pasażerów. Należy pamiętać o tym, że to kierowca bierze na siebie odpowiedzialność za osoby, które zabiera do swojego auta.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *