Jaworski – kandydat na prezydenta Gdańska

GDAŃSK. Andrzej Jaworski jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Gdańska.
Andrzej JAWORSKI dyplom magistra etnologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie studiował w Instytucie Etnologii i Antropologii Kultury, uzyskał w roku 1995. Studiował także filozofię, archiwistykę, ekologię, teologię i zarządzanie kryzysowe. W roku 1999 ukończył studia doktoranckie z zakresu politologii i nauk społecznych na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego).
Praktyka zawodowa
W latach 1999-2003 główny specjalista a następnie wicedyrektor ds. turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W latach 2003-2006 Wiceprezes a następnie Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa Warszawa Sp. z o.o. Od marca 2006 roku do marca 2008 Prezes Zarządu Stoczni Gdańsk S.A. Stocznia Gdańsk S.A. została uratowana jako jedyna z trzech polskich stoczni produkcyjnych dzięki jego stanowczym działaniom zarówno w kontaktach z Komisją Europejską jak i na rynkach międzynarodowych.
Pełnił również funkcje:
– Członka Rady Polskiej Organizacji Turystycznej
– Członka Rady Nadzorczej PKP Intercity S.A.,
– Przewodniczącego Rady Nadzorczej Koncernu Energetycznego Energa S.A.,
– Członka Rady Programowej TVP Oddział Gdańsk.
– Radnego Miasta Gdańska (1998-2002)
– Radnego Województwa Pomorskiego (2006-2009)
Obecnie:
– Prezes Fundacji Stoczni Gdańskiej
– Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (mandat uzyskał 18 czerwca 2009 roku)
– Wiceprzewodniczący Komisji Skarbu Państwa
– Członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka
– Przewodniczący Grupy Parlamentarnej Polsko-SingapurskiejDziałalność Społeczna
Poza działalnością naukową i pracą zawodową od wielu lat aktywny działacz społeczny.
W latach 1987 – 1992 instruktor niezależnej Polskiej Organizacji Harcerskiej. W roku 1989 zainicjował powstanie pierwszej polskiej drużyny harcerskiej w Wilnie. W latach 1996 -1997 przewodniczył pracy Bałtyckiej Fundacji Kultury w Gdańsku. W latach 1998-1999 zastępca redaktora naczelnego katolickiego miesięcznika „Nasza Wspólnota”. Był także wiceprezesem Stowarzyszenia Wspierania Integracji Europejskiej i aktywnym uczestnikiem działań Baltic Tourism Commision. Był także Członkiem Rady Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jest członkiem National Geografic Society. Za swoją działalność na rzecz turystyki został w roku 2001 odznaczony Dyplomem Honorowym Zarządu Głównego PTTK. W roku 2007 został Dżentelmenem Roku. W roku 2010 zostal uhonorowany tytułem Homo Popularis. Autor i redaktor wielu artykułów oraz publikacji. Współtworzył programy telewizyjne i radiowe.
Prywatnie
Urodził się 16 grudnia 1970 roku we Włocławku. Jest żonaty – żona Dorota, mam dwie córki: dwunastoletnią Agatę i pięcioletnią Alicję.
Hobby: trekking górski (zdobywam nie tylko szczyty górskie, ale także jaskinie) i trekking tropikalny (przemierzałem m.inn. Papue i Halmaherę). Najchętniej wypoczywam przy dobrej książce i muzyce. W wolnych chwilach lubi oglądać filmy. Jeste fanem J.R.R. Tolkiena i C.S. Lewisa.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *