Podejrzany o śmiertelne pobicie „Zachara” w areszcie

GDAŃSK. Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z KMP w Gdańsku zatrzymali poszukiwanego listem gończym 28-letniego gdańszczanina. Był jednym z ostatnich poszukiwanych przez Sąd Okręgowy w Gdańsku do sprawy pobicia ze skutkiem śmiertelnym „Zachara”. 28-latek przebywa już w areszcie.

Wczoraj ok. godz. 13.00 pod jednym ze sklepów na Chełmie policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gdańsku, pracując nad jedną ze swoich spraw, zauważyli mężczyznę, który poszukiwany był listem gończym. Gdy kryminalni podeszli do niego i powiedzieli, że są z Policji, mężczyzna od razu odwrócił się chcąc odejść. Jednak za nim stał już drugi patrol policjantów.

28-letni przestępca został zatrzymany. Mężczyzna był od kilku miesięcy poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku do sprawy z 2009 roku. Wówczas doszło do śmiertelnego pobicia mężczyzny o pseudonim „Zachar”. Zatrzymany gdańszczanin był jednym z ostatnich poszukiwanych do tej sprawy. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości chcąc uniknąć kary dlatego wydano za nim list gończy. Sąd skazał go na karę 3 lat pozbawienia wolności. W przeszłości był notowany za oszustwa i kradzieże.

Wczoraj policjanci przewieźli go do aresztu śledczego.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *