Platforma przegrała starostwo wejherowskie

reclaf witold

WEJHEROWO. Zmiana rządów w powiecie wejherowskim. Dotychczas rządziła tutaj Platforma Obywatelska, starostą był Józef Reszke (zaufany człowiek b. posła PO i  b. prezydenta Wejherowa Jerzego Budnika). Jednakże kandydaci PO do rady powiatu – mimo iż zdobyli najwięcej mandatów (13) – nie będą w stanie  stworzyć koalicji w obronie obsady stanowisk starostwa. PiS i samorządowcy środowiska prezydenta Hildebrandta górą.

Według nieoficjalnych ale wiarygodnych źródeł kandydaci z listy PO do Rady Powiatu zdobyli 13 mandatów, kandydaci PiS – 8 mandatów, natomiast kandydaci komitetu Wspólny Powiat (środowisko samorządowców prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta) – 8 mandatów. Prawdopodobnie PiS wraz z Wspólnym Powiatem utworzą kolację i będą rządzić powiatem. Kandydatką Wspólnego Powiatu na stanowisko starosty zapewne będzie liderka tego komitetu – Gabriela Lisius z Wejherowa. Natomiast liderem PiS w powiecie jest Witold Reclaf z Rumi i zapewne także wejdzie w skład Zarządu Powiatu.

Radnymi z listy PO zostaną m.in. Józef Reszke (dotychczasowy starosta), Wiesław Szczygieł i Zbigniew Chuchała.  Radnymi z listy PiS będą m.in. Wojciech Rybakowski, Grzegorz Gaszta, Łucja Słowikowska, Witold Reclaf, Ludwig Zegzuła i Genowefa Słowi.

Radnymi z listy Komitetu Wspólny Powiat zostaną: Gabriela Lisius, Jacek Thiel, Anna Jamróz, Tomasz Bujak, Ewa Daleka, Robert Lorbiecki, Kazimierz Bistroń i Władysław Hirsch.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *