Intel poszerza swoją bazę w Gdańsku

intel 2015.10.09 ALLCON@park 5, 4 i 3

GDAŃSK. Firma Intel rozbudowuje w Gdańsku o dwa budynki swoje centrum badawczo-rozwojowe zlokalizowane w kompleksie ALLCON@park przy ul. Słowackiego. Tym samym staje się już drugim w Europie – pod względem wielkości. Docelowo będzie w nim nawet 420 dodatkowych stanowisk pracy. Nowe budynki to 5 000 m kw. powierzchni użytkowej wypełnionej najnowocześniejszą technologią.

Kompleks jest nasycony najnowocześniejszą technologią, co wynika z oczekiwań specyficznego najemcy, jakim jest Intel. Gdańska filia, to drugie (po Monachium) pod względem wielkości w Europie centrum badawczo-rozwojowe tej firmy. W oddanych do użytkowania budynkach IGK4 oraz IGK5 znajdują się jedne z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie laboratoriów kompleksu o powierzchni prawie 400 m kw. oraz komora bezechowa. Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do badań i analiz w projektach badawczych posiadających status wysokiej rangi w Intelu, który jest potentatem światowej produkcji układów scalonych i twórcą m.in. grupy mikroprocesorów wchodzących w skład większości komputerów osobistych.
Sprostaliśmy naprawdę trudnym wymaganiom technicznym, których standard w żaden sposób nie odbiega od światowych trendów – powiedział Rafał Stefaniak z Allcon Investment, właściciela ALLCON@park. – W budynkach znajdują się certyfikowane systemy wentylacji i klimatyzacji, nawilżania, okablowania strukturalnego, zaawansowane systemy zasilania posiadające własną stację transformatorową z transformatorem o mocy 1600kVA, generator o mocy 826 kVA oraz trzy baterie UPS o łącznej mocy 560 kVA.

 Technologia, użyta w biurowcach wynajętych przez Intel, służy realizacji projektów badawczych, ale równocześnie zapewnia komfort pracy – w przypadku oddanych właśnie budynków – ponad czterysta osobowemu zespołowi fachowców. Ponadto budynek IGK5 oferuje dwu-poziomową kantynę, gdzie operatorem jest Sodexo.

Kompleks biurowydostarcza prawie 900 miejsc parkingowych na wewnętrznych parkingach przy budynkach, wraz z dodatkową infrastrukturą dla rowerzystów (zamykane wiaty, natryski i szatnie w budynkach), boiskami sportowymi oraz urządzeniami outdoor fitness.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *