Dwa kilogramy „nowych” dopalaczy za 100 tys. zł

pol gdansk dopalacze

GDAŃSK. Zatrzymano 30- latka, u którego policja znalazła prawie dwa kilogramy dopalaczy. Mężczyzna usłyszał zarzuty sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację, że w pobliżu Gdańska młody mężczyzna ma przewozić dopalacze. Pracując nad tą sprawą w Kowalach, policjanci zatrzymali 30-latka. W jego samochodzie mundurowi znaleźli prawie dwa kilogramy dopalaczy.

Zabezpieczone substancje zostały przekazane do badań. Okazało się, że są to tzw. nowe dopalacze, będące zamiennikiem narkotyku i stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych substancji to blisko 100 tys. zł.

Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów i uzyskanej opinii zatrzymany 30- letni mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzuty sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób. Wczoraj został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

To kolejna realizacja gdańskich kryminalnych, którzy na początku października w Gdyni zatrzymali innego 30- latka, u którego w samochodzie znaleźli trzy kilogramy dopalaczy.

Za popełnienie przestępstwa sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *