Husky w 30 zaprzęgach. Wyścigi psów wzdłuż pasa nadmorskiego

psy Fot. Nome Kaszuby
GDAŃSK. Atrakcja niebywała –  150 psów w ponad 30 zaprzęgach będzie można podziwiać w Gdańsku, nad morzem w weekend – 24 – 25 października.
Pierwszy tego rodzaju w Polsce wyścig psich zaprzęgów odbędzie się Parku im. R. Reagana w Gdańsku-Przymorzu.

Będą to wyścigi o Puchar Polski Dryland na malowniczej trasie przybrzeżnym. Na wytyczonych trasach ścigać się będzie ok. 150 psów rasy husky w ponad 30 zaprzęgach, prowadzonych przez doświadczonych zawodników, w kilku klasach i dyscyplinach zaprzęgowych.

  • Termin: 24 i 25 październik 2015 r.
  • Miejsce: Gdańsk- Przymorze, Park im. Ronalda Reagana. Stake-out i biuro zawodów znajdować się będzie przy ulicy Dąbrowszczaków.
  • Trasa: Przygotowane są dwie trasy o długości 4,9 i 3,2 km. Teren płaski, częściowo leśny. W większości podłoże twarde szutrowe, częściowo pokryte małymi kamykami. Trasa kręta, szybka. Na dwóch trasach biegnących wzdłuż pasa nadmorskiego ścigać się będą zawodnicy w różnych klasach i dyscyplinach zaprzęgowych. P
  • Wieczór Maszera – „Rancho Promenada”- 1 km od stake-outu.

Start pierwszego zawodnika:

  • sobota 24.10 – godz.11.30;
  • niedziela 25.10.- godz. 9.00
Organizatorzy:
– Głównym organizatorem jest Klub Sportowy Psich Zaprzęgów Nome – odział Kaszuby. Członkowie KSPZ Nome – Kaszuby, począwszy od połowy lat 90. wielokrotnie organizowali imprezy sportowe, rekreacyjne i turystyczne w ramach różnych struktur organizacyjnych, takich jak Pomorski Klub Psich Zaprzęgów „Nordkapp”, „Kaszubska Alaska”, „Słomiński-Adventures” czy Klub Sportowy Psich Zaprzęgów „Durango- Rimo”.

– Słomiński – Adventures
psy Gocha Kita psy husky plakat sm psy husky klub nome kaszuby

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *