Huragan hula, cmentarze zamknięte w Gdańsku

GDAŃSK. Na Pomorzu wieje silny wiatr-  Orkan Grzegorz. Władze Gdańska postanowiły wprowadzić zakaz odwiedzania cmentarzy w niedzielę. – Byliśmy zmuszeni zamknąć wszystkie cmentarze w Gdańsku – poinformowała rzecznik prasowy prezydenta Adamowicza, Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Decyzję  tłumaczy, obawą przed wiatrołomami.

– Na Pomorzu wiatr może wiać z prędkością ok. 100 km/h. To poważna sytuacja i byliśmy zmuszeni do odwołania zamknąć wszystkie cmentarze w mieście i Park Oliwski –  powiedziała Redakcji Wirtualnej Polski Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy prezydenta Gdańska. – Między grobami jest wiele drzew. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na cmentarzach pojawia się znacznie więcej osób i nie możemy ryzykować. Za pomocą mediów staramy się poinformować jak najwięcej osób, by na darmo nie jechały dzisiaj (w niedzielę) na cmentarze.

Cmentarze  w Gdańsku nie są dostępne. Straż miejska pilnuje, aby nikt nie wszedł na teren nekropolii. Decyzja prezydenta Adamowicza obowiązuje do odwołania.

Informację o zamknięciu dla mieszkańców cmentarzy w Gdańsku potwierdza rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni:
Do odwołania zamknęliśmy cmentarze komunalne na terenie Gdańska oraz park Oliwski. Jeśli to możliwe, prosimy pozostać w domach!
W niedzielę, 29 października zamknięte zostało także gdańskie zoo w Gdańsku-Oliwie.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *