Hlebowicz z Radia Plus na szefa Radiowej „Trójki”

Hlebowicz-Adam_lightbox_full

MEDIA. Adam Hlebowicz – dziennikarz radiowy, publicysta, redaktor, animator kultury z Gdańska obejmie stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia.

Adam Hlebowicz jest absolwentem  Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (studia historyczne). Mieszka w Gdańsku, publicysta, redaktor, animator kultury na Pomorzu. Od 1993 r. (z 2-letnią przerwą 2001-2003, na kierowanie Nadbałtyckim Centrum Kultury) pracował w Radiu Plus. Jest redaktorem naczelnym Radia Plus w Gdańsku, od 2015 r. – także dyrektorem tej rozgłośni.

Stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego „Trójki” ma objąć 1 kwietnia 2016 r.

– Jest to ogromne wyzwanie, w szczególności, że „Trójka” jest stacją z imponującym dorobkiem – powiedział Hlebowicz w rozmowie z portalem Radionewsletter.pl.

Hlebowicz w latach 2001-2003 kierował Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Publicysta i redaktor w kwartalniku „Pobratymcy” i tygodniku „Ład”. Jest członkiem Rady Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie w Warszawie.

Adam HLEBOWICZ – dziennikarz radiowy, redaktor. Ur. 7 listopada 1962 r. w Gdańsku. Absolwent historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (1987).

Dziennikarz tygodnika „Ład” i kwartalnika „Pobratymcy” – czasopism wydawanych przez Ośrodek Dokumentacji i Studiów Społecznych (1988-1995), dziennikarz Radia Plus (1993-2001), dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku (2001-2003), , od roku 2003 redaktor naczelny, od roku 2005 dyrektor Radia Plus w Gdańsku. W TVP Gdańsk prowadzi autorskie programy: „Rekolekcje Słowem”, „Pokolenia”, „Oto Człowiek”, „Droga do Ars”, „W sieci historii”.

Autor 12 książek oraz ponad 600 artykułów publikowanych w „Więzi”, „Tygodniku Powszechnym”, „Przeglądzie Politycznym”, „Ethosie””, londyńskim miesięczniku „Plus”, Zeszytach Naukowych KUL, Biuletynie IPN oraz „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku Bałtyckim”. Scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych „Wilno – miasto petów” i „Buntownik z Litwy”.

Wyróżniony nagrodą Instytutu im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku za książkę „Kościół w niewoli” (1991) oraz Sopocką Muzą – za wystawę „Sybir – Pro Memento” (2005).

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2011), estońskim orderem Pro Terra Mariana (2002) i watykańskim Pro Ecclesia et Pontifice (2008). (źródło: Słownik dziennikarzy i publicystów Pomorza)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *