Gdyński nożownik złapany w 2,5 godziny. Napad na taksówkarza

Policjanci z wydziału kryminalnego gdyńskiej komendy zatrzymali 19 – latka podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa kierowcy taksówki. Napastnik podczas zamówionego kursu, przy ul. Złotej zaatakował nożem 55 – letniego taksówkarza. Sprawca ukrył się na terenie Obłuża. Kryminalni potrzebowali zaledwie dwóch godzin, aby ustalić miejsce pobytu i zatrzymać nożownika. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W ubiegłą niedzielę około 22.30. dyżurny gdyńskiej komendy został zaalarmowany o zaatakowaniu nożem kierowcy taksówki przez mężczyznę, który zamówił kurs na ulicę Złotą. W wyniku przestępstwa 55 – letni taksówkarz został poważnie ranny i trafił na szpitalny oddział ratunkowy.

Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci. Mundurowi pracowali wielotorowo. Śledczy wraz z technikiem kryminalistycznym zabezpieczali ślady i prowadzili oględziny. Rozmawiano ze świadkami.  Kryminalni zajęli się ustalaniem sprawcy i miejsca, gdzie mógł się ukrywać.
Po upływie dwóch godzin funkcjonariusze znali już dane nożownika. Ustalili też, że 19 – latek podejrzany o próbę zabójstwa kierowcy taxi przebywa na terenie Obłuża i go tam zatrzymali. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Trafił do policyjnego aresztu.
Wczoraj 19 – latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa taksówkarza. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *