Groził, że spowoduje wybuch gazu

GDYNIA.  65 – letni mężczyzna w trakcie awantury domowej stosował przemoc fizyczną w stosunku do swojej żony, zabarykadował się w mieszkaniu i groził, że spowoduje wybuch gazu.

Mundurowi po przeprowadzonych negocjacjach zmuszeni byli wejść do mieszkania siłowo. Obezwładniony mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony na obserwację do specjalistycznego oddziału szpitalnego.

Mieszkanka Gdyni Obłuża powiadomiła policję, że jej mąż w trakcie awantury domowej kilkukrotnie ją uderzył i znęcał się nad nią psychicznie. Z przekazanych informacji wynikało, że zgłaszająca zdołała opuścić mieszkanie i schroniła się u sąsiadki.

Policjanci ustalili okoliczności zdarzenia i poszli do mieszkania, w którym był sprawca przemocy. Drzwi do mieszkania były jednak zaryglowane od środka i nie było możliwości wejścia do środka. Na wezwania mundurowych do otwarcia drzwi mężczyzna reagował wulgaryzmami i oświadczył, że odkręci gaz i wysadzi budynek w powietrze. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci przeprowadzili ewakuację mieszkańców, spowodowali odcięcie dopływu gazu do budynku oraz wezwali straż pożarną. Na miejsce skierowani zostali również negocjatorzy policyjni, którzy prowadzili rozmowy z 65 – latkiem. Przeprowadzone działania nie doprowadziły jednak do wyjścia mężczyzny z mieszkania. W celu jego zatrzymania i uniknięcia niechcianych skutków jego zachowania koniecznym było siłowe wejście do mieszkania policjantów z jednostki specjalnej.

Sprawca zajścia po obezwładnieniu została zatrzymany, a następnie przewieziony na obserwację do specjalistycznego oddziału szpitalnego. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą śledczy z komisariatu policji w Gdyni Oksywiu i w zależności od jego wyniku mężczyzna pociągnięty zostanie do odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *