Gowin po wyborach: Idziemy dalej! W Polskę – Razem

P1070032

SONY DSC

Polska Razem będzie kontynuować działalność jako samodzielna partia – oświadczył Jarosław Gowin. Po posiedzenie Zarządu powiedział, że jego ugrupowanie jest otwarte na współpracę z partiami i środowiskami centroprawicowymi.

Wynik Polski Razem w wyborach do PE  (3,16 proc. ) „nie jest satysfakcjonujący”, ale jest „jest dobrym punktem wyjścia do dalszej działalności partii” – powiedział Gowin.

Struktury regionalne partii będą mogły podejmować samodzielne decyzje o wchodzeniu w koalicje z innymi ugrupowaniami i środowiskami politycznymi na szczeblu gmin i powiatów. W wyborach do sejmików wojewódzkich decyzje będą zapadały w konsultacji z władzami krajowymi partii. Władze krajowe partii odejmą natomiast decyzje, czy powstanie ogólnopolska koalicja samorządowa w wyborach do sejmików wojewódzkich, czy w każdym regionie będą to oddzielne koalicje.
– Jesteśmy otwarci na współpracę, ze wszystkimi środowiskami centroprawicowymi, zarówno z partiami, jak i z niezależnymi komitetami samorządowymi – powiedział podczas konferencji prasowej Gowin. Chodzi o ugrupowania: PiS, PSL, Solidarną Polskę, Kongres Nowej Prawicy oraz Ruch Narodowy. Gowin powiedział, że także koalicje z PO na szczeblu lokalnym są możliwe. W tym zakresie lokalne struktury partii będą miały autonomię.

31 maja w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Polski Razem Jarosława Gowina. Oto treść oświadczenia Zarządu.

Oświadczenie Zarządu Polski Razem Jarosława Gowina 
1. Zarząd Polski Razem Jarosława Gowina wyraża podziękowanie wszystkim kandydatom, działaczom i sympatykom partii za zaangażowanie w kampanię wyborczą PRJG w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szczególne podziękowania kierujemy wobec 223 733 wyborców, którzy oddali w niedzielę głos na kandydatów Polski Razem Jarosława Gowina. Wasze zaangażowanie jest dla nas zobowiązaniem do dalszej ciężkiej pracy na rzecz budowy zdroworozsądkowej partii prawicy.

2. Wynik Polski Razem Jarosława Gowina w wyborach do Parlamentu Europejskiego uznajemy za niesatysfakcjonujący. Jednocześnie zbudowane w ciągu zaledwie pół roku poparcie ponad 3% wyborców uważamy za dobrą podstawę do dalszej działalności. Uzyskane poparcie, a także wystawienie kandydatów we wszystkich okręgach, zebranie ponad 200 000 podpisów i rejestracja list w całej Polsce są dowodem na duży potencjał organizacyjny struktur zbudowanych w oparciu o zróżnicowane środowiska polityczne, obywatelskie
i samorządowe.

3. Polska Razem Jarosława Gowina będzie kontynuować działalność jako samodzielna partia polityczna. Zamierzamy wystawić kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych, a także w wyborach prezydenckich i parlamentarnych w roku 2015.

4. Zarząd Partii wyraża otwarcie na możliwość współpracy wyborczej z innymi środowiskami politycznymi i samorządowymi. Mamy nadzieję na współpracę różnych środowisk centroprawicowych i wolnorynkowych na rzecz zmian w Polsce. Jednocześnie podkreślamy, że otwarcie na koalicje wyborcze i współpracę polityczną możliwe jest tylko przy zachowaniu odrębności instytucjonalnej Polski Razem Jarosława Gowina, a fundamentem ewentualnych porozumień powinna być wspólnota wartości i otwarcie innych środowisk na postulaty programowe Polski Razem Jarosława Gowina.

W pierwszym sondażu po wyborach do Parlamentu Europejskiego Polska Razem Jarosława Gowina osiągnęła poparcie 4 proc. wśród decydowanych wyborców. W sondażu tym PiS ma 30,4 proc., PO – 27,6 proc, SLD – 11 proc., KNP – 7, 2 proc., a PSL – 6,5 proc.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *