Tramwajem wodnym po Wiśle

Towarzystwo Żeglugi Śródlądowej „Delta Wisły” w Tczewie wraz z producentem tramwajów wodnych Alumilex z Gdyni zapraszają do korzystania z katamaranu „Kinga”, który do 25 czerwca będzie kotwiczył przy przystani nad Wisłą.  Mieszkańcy grodu Sambora oraz turyści mogą korzystać z klimatycznych rejsów po królowej polskich rzek – Wiśle.

– Tramwaj wodny„Kinga” jest „dzieckiem” Unii – mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego magistratu. – Został zbudowany jako pierwszy statek zgodny z Dyrektywą Unijną. Nie każdy może poszczycić się takim świadectwem. Dlatego z jeszcze większą przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wspólnych rejsów po królowej polskich rzek Wiśle. Mamy nadzieję, że statek rzeczny „Kinga” przyczyni się do miłego spędzenia czasu w gronie rodziny, przyjaciół, współpracowników, a młodzieży pokaże piękno krajobrazów oraz zachęci do aktywnego przebywania na łonie natury.

certyfikat OK
Oferta, jaką przygotowano jest przystępna dla każdego. – Za godzinny rejs po Wiśle – pod trzema mostami – zapłacimy po 10 zł od osoby – mówi kpt. żeglugi śródlądowej Arnosz Borzyński zasiadający za sterami „Kingi”. – Frajda niesamowita. Nie zawsze ma się okazję zobaczyć mosty od dołu. To pierwszy wybudowany od podstaw w Polsce statek rzeczny. Jest niezatapialny. Ma cztery komory, które działają na zasadzie pływaków. Został wybudowany z aluminium – jest więc lekki. Ma 15 m długości. Podczas jednego rejsu zabierać może 56 pasażerów.
film1
Na niektóre rejsy bilety można kupić w kasie Przystani nad Wisłą. Opłatę można również uiścić bezpośrednio przy wejściu na pokład „Kingi”. Dla szkół, firm, instytucji oraz stowarzyszeń, stworzona została strona, na której można rezerwować rejsy oraz czarterować statek na dłuższą wyprawę. Do każdego biletu dla ucznia tczewskiej szkoły podstawowej, samorząd miasta dofinansowuje 2 zł.
Dla najmłodszych rejs tramwajem wodnym to również okazja do sprawdzenia się w roli kapitana statku. Kpt. Arnosz Borzyński pokazuje dzieciom jak kieruje się statkiem. Maluchy mogą same zasiąść za sterem katamaranu. Z takiej okazji – aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie – korzystają również dorośli pasażerowie.

– Rejs tramwajem wodnym może być nie tylko atrakcją dla turystów czy mieszkańców, to również bardzo dobry pomysł na spotkanie integracyjne kadry pracowniczej – uważa Hanna Hejnowska, właścicielka HS Consulting w Tczewie. – Grupy zorganizowane mogą dokonań rezerwacji co najmniej z 2-tygodniowym wyprzedzeniem. Pełna informacja dostępna jest na specjalnie utworzonej stronie internetowej www.tramwajwodnytczew.pl

Tekst Krystyna Paszkowska

(źródło: 4biznes.eu)

 

Operatorem tramwaju wodnego „Kinga” jest firma HS Consulting

WWW.TRAMWAJWODNYTCZEW.PL

e-mail: biuro@tramwajwodnytczew.pl

Pod nr tel. 506-495-162 zainteresowani dowiedzą się o szczegółach rezerwacji.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *