„Godność” za Płażyńskim


Kacper Płażyński, Czesław Nowak i Jan Jakubowski. Fot. Janusz Wikowski

GDAŃSK. Musimy przywrócić naszemu Gdańskowi miano Miasta Wolności, wiernego Rzeczypospolitej, a nie siedliska bezprawia i korupcji, w które uwikłany jest obecny Prezydent Miasta – czytamy w Oświadczeniu Stowarzyszenia ,,Godność”.

Zwracamy się do mieszkańców Gdańska, którym drogie są wartości Sierpnia 1980 i „Solidarności” o poparcie w nadchodzących wyborach samorządowych kandydata na Prezydenta Gdańska Kacpra Płażyńskiego, człowieka uczciwego i kompetentnego.

Oświadczenie

Stowarzyszenie ,,Godność” zrzeszające na Wybrzeżu byłych działaczy NSZZ Solidarność i więźniów politycznych, wierne ideałom Sierpnia 1980, popiera kandydaturę Kacpra Płażyńskiego na Prezydenta Miasta Gdańska w nadchodzących wyborach samorządowych.

Kacper Płażyński jest dobrze wykształconym prawnikiem. W ostatnich kilku latach  aktywnie pomagał mieszkańcom kilku dzielnic Gdańska w rozwiązywaniu problemów, które wynikały z planowania przestrzennego Urzędu Miasta sprzyjającego deweloperom, co kłóciło się z interesem mieszkańców. Wspierał mieszkańców Brzeźna w obronie bezpłatnych miejsc parkingowych.

W ostatnich miesiącach spotkał się z mieszkańcami 34 dzielnic Gdańska wsłuchując się w ich problemy. Zadeklarował współpracę z mieszkańcami i partnerstwo z Radami Dzielnic we wszystkich sprawach dotyczących inwestycji lokalnych. Popierać będzie budowę mieszkań+ dla młodych w ramach rządowego programu.

Jednym z podstawowych priorytetów będzie uporządkowanie planów zagospodarowania przestrzennego Miasta. Za konieczne uważa dokończenie budowy Parku Reagana i określenie jego granic, wydłużenie mola w Brzeźnie, budowę parku w Nowym Porcie na terenie dawnej Bazy CPN naprzeciw Twierdzy Wisłoujście.

Priorytetem będzie podejmowanie działań na rzecz ułatwienia życia ludziom starszym w dzielnicach i usprawnienie dostępu do opieki lekarskiej. Jako kandydat na Prezydenta zapowiada wsparcie inwestycji w Porcie Gdańskim. Konieczna będzie większa kontrola nad działalnością Saur Neptun oraz renegocjacja umów z francuską firmą. Podobnie jak z niemiecką firmą z Lipska mającą większość udziałów w GPC, dostarczającą ciepło mieszkańcom Gdańska. Ceny tych usług są dla mieszkańców zbyt wysokie.

Stowarzyszenie „Godność” popiera Kacpra Płażyńskiego dlatego, że jako nasz członek gwarantuje sprawne i uczciwe zarządzanie naszym Miastem. Musimy, jako mieszkańcy, przywrócić naszemu Gdańskowi miano Miasta Wolności, wiernego Rzeczypospolitej, a nie siedliska bezprawia i korupcji, w które uwikłany jest obecny Prezydent Miasta.

Gdańsk nie będzie stolicą lewactwa i korupcji. Nie może powtórzyć się w Gdańsku afera Amber Gold.

Zwracamy się do mieszkańców Gdańska, którym drogie są wartości Sierpnia 1980 i „Solidarności” o poparcie w nadchodzących wyborach Kacpra Płażyńskiego, człowieka uczciwego i kompetentnego, popieranego także przez Prawo i Sprawiedliwość.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia ,,Godność”

Stanisław Fudakowski – Sekretarz

Andrzej Osipów – Wiceprezes

Czesław Nowak – Prezes

Gdańsk, 27 sierpnia 2018 r.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *