Abp Gocłowski miał obszerny wylew. Stan „nieciekawy”

SONY DSC

Abp Tadeusz Gocłowski. Fot. Janusz Wikowski

GDAŃSK. Abp Tadeusz Gocłowski przebywa w szpitalu – w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Ma wylew. Jest w stanie ciężkim. Jego stan określany jest jako „nieciekawy”.

Abp Tadeusz Gocłowski trafił w środę wieczorem do Uniwersyteckim Centrum Klinicznym (Akademii Medycznej) w Gdańsku. Jest nieprzytomny, ma udar mózgu.

Metropolita Gdański abp Sławoj Leszek Głódź przyznał, że stan zdrowia arcybiskupa jest „bardzo ciężki”. Zwrócił się do wiernych z prośbą o modlitwę w Jego intencji.

Abp Tadeusz Gocłowski ma 85 lat, był Metropolitą Archidiecezji Gdańskiej. Od 2008 r. – po nominacji na stanowisko Metropolity Gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia – jest na emeryturze. W tym roku obchodzi 60. rocznicę święceń kapłańskich i 33. święceń biskupich.

Na profilu parafii Św. Jadwigi Śląskiej czytamy (środa, 20 kwietnia):

„Ks. Abp Tadeusz Gocłowski – były Metropolita naszej Archidiecezji trafił dzisiaj do szpitala, mając obszerny wylew. Sytuacja i stan jest nieciekawy. Ogarnijmy go modlitwą”.

Abp Gocłowski miał w 2010 r. udar mózgu, lecz po leczeniu i rehabilitacji wrócił do dobrej kondycji. Z przerwami na leczenie udzielał się publicznie, dość aktywnie sprawował swoje zadania jako emerytowany biskup diecezjalny.

Abp. Tadeusz Gocłowski od 1984 r. był gdańskim biskupem diecezjalnym, a w latach 1992 – 2008 sprawował funkcję Metropolity Gdańskiego.W latach 1988-1989 brał udział w rozmowach polityków i opozycji w Magdalence.

List Metropolity Gdańskiego
Umiłowani!
W tym roku przeżywamy 60. rocznicę święceń kapłańskich i 33. rocznicę święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Seniora Tadeusza Gocłowskiego. W związku z pogarszającym się stanem zdrowia Księdza Arcybiskupa zwracam się do Was wszystkich – drodzy kapłani i wierni – z prośbą o szczególną modlitwę w intencji wieloletniego Pasterza Archidiecezji Gdańskiej, aby dobry i miłosierny Pan był jego umocnieniem i uzdrowieniem.
Odwiedzając Księdza Arcybiskupa Tadeusza w szpitalu zapewniłem go o bliskości i wsparciu nas wszystkich.
Bardzo proszę, aby w tych dniach nasza modlitwa za niego nie ustawała. Prośmy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, aby wyprosiła mu u swojego Syna łaskę nadziei i siły, bowiem stan jego zdrowia jest bardzo ciężki.
Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup Metropolita Gdański
Tadeusz Gocłowski urodził się 16 września 1931 w Piskach.  Doktor prawa kanonicznego, biskup pomocniczy gdański w latach 1983–1984, biskup diecezjalny gdański w latach 1984–2008 (od 1992 arcybiskup metropolita gdański), od 2008 arcybiskup senior archidiecezji gdańskiej. Kawaler Orderu Orła Białego. Inicjator cyklu debat „Gdańskiego Areopagu”.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *