Gang narkotykowy za kratkami

GDAŃSK. Zlikwidowano kanał przerzutowy narkotyków, policja przechwyciła amfetaminę o czarnorynkowej wartości nawet kilkaset tysięcy złotych. Dwaj zatrzymani mężczyźni, podejrzani o przemyt znacznej ilości narkotyków, zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od prawie roku zajmowali się rozpracowaniem grupy, która przemycała środki odurzające do Polski. W związku ze sprawą pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci zatrzymali na gorącym uczynku, tuż po zakończonej transakcji, dwóch mężczyzn, w tym organizatora przestępczego procederu, przy którym znaleziono 5 kg amfetaminy. Wartość czarnorynkowa tych narkotyków to kwota prawie pół miliona złotych.

Następnego dnia policjanci zatrzymali dwie kolejne osoby. Kobieta i mężczyzna w swoim domu przechowywali narkotyki. Podczas przeszukania ich mieszkania funkcjonariusze zaleźli 40 gramów kokainy, 60 gramów amfetaminy oraz 550 tabletek extasy. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych środków to ponad 20 tys. zł

Wszystkie cztery zatrzymane osoby usłyszały zarzuty. Dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt znacznej ilości narkotyków zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec dwóch pozostałych osób orzeczono dozory policyjne. Im zarzuca się uczestnictwo w obrocie znacznej ilości narkotyków, udzielanie i posiadanie narkotyków.

Za przemyt narkotyków grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast za uczestnictwo w obrocie znacznej ilości narkotyków do 12 lat więzienia.

To już kolejne zatrzymania w sprawie przemytu narkotyków do Polski. W związku z tą sprawą zatrzymano dotychczas 9 osób i zabezpieczono narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko miliona złotych. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *