Furgo: „Człowiek, który naklejał plakaty czy dmuchał w baloniki…”

MEDIA/POMORZE. Konwencja Nowoczesnej na Pomorzu odbyła się bez udziału mediów. Wejścia na salę pilnowała ochrona, nie pozwalając wejść niektórym osobom, które uważały, że powinny tam być.
– Przy takich konwencjach ochrona zazwyczaj musi być, bo nie wiadomo, czy nie przyjdzie ktoś, kto zakłóci spotkanie – wyjaśniał ten fakt w rozmowie w Dzienniku Bałtyckim, poseł Grzegorz Furgo. – To są nasze wewnętrzne sprawy i nie widzę niczego złego w tym, żeby wejścia pilnowali ochroniarze. Nie rozumiem, w czym problem. Uważam, że nie ma żadnego konfliktu. A jeśli jest, to sztucznie nadmuchiwany ze strony tych, którzy nie zostali do ugrupowania przyjęci.
Grzegorz Furgo, pomorski poseł Nowoczesnej, właścicielem firmy Art Production Grzegorz Furgo, wiceprzewodniczący struktur partii na Pomorza:
  • Człowiek, który naklejał plakaty czy dmuchał w baloniki, też pracował w kampanii wyborczej. Ale my stawiamy na jakość. A nie na to, że ktoś gdzieś kiedyś był.
  • Nowoczesna ma być ugrupowaniem z bardzo sprawnymi strukturami w regionie, które mają tworzyć ludzie wykształceni, tacy, którzy pociągną za sobą środowiska. Tego oczekuje od nas elektorat. Poza tym co to znaczy, że ktoś na kogoś w kampanii pracował?
  • Przyjęliśmy zasadę, że to posłowie opiniują kandydatów przyjmowanych w pierwszym rzucie do ugrupowania. I nie każdy będzie przyjęty. Bo nie w ilości siła, tylko w jakości. Nowoczesna ma świetne notowania, więc pewnie przyszłoby na naszą konwencję nawet tysiąc osób. Ale gdybyśmy puścili to na żywioł, to ugrupowanie zniknęłoby w jeden dzień. Bo każdy, jak się zapisze, chciałby być kimś – wójtem, burmistrzem, posłem. Więc to chyba normalne, że przyjmuje się tych, których się zna. Jako poseł nie wezmę sobie na karb kogoś, kto mi potem będzie rozrabiał.
  • Prawda jest taka, że trzy, cztery osoby są zdegustowane. Że chcieli być w zarządzie, chcieli ustawiać listy. A my temu postawiliśmy tamę, bo nie chcemy rozwijać takiego partyjniactwa.
  • Gdyby Ewa Lieder nie kandydowała wcześniej na prezydenta Gdańska, gdyby nie współtworzyła Gdańska Obywatelskiego, pewnie nie zdobyłaby 25 tysięcy głosów. Ona przede wszystkim sama zapracowała na swoje nazwisko. To na nią głosowali wyborcy, a nie na kogoś innego. Zasłużenie wygrała i jest szefem regionu. Więc może trochę przyzwoitości.
(źródło: rozmowa Ryszardy Wojciechowskie w Dzienniku Bałtyckim)
furgo grzegorz

Grzegorz Furgo. Fot_grzegorzfurgo

„Nie wchodzę do polityki, żeby robić karierę i zarabiać pieniądze. Zaangażowałem się ponieważ jest to ostatni moment, żeby dołożyć wszelkich starań do pozytywnych zmian w naszym kraju. Każdy polityk powinien przekonać się jak wygląda życie poza parlamentem. Dlatego zabiegam o wprowadzenie dwukadencyjności politków”.

Grzegorz Furgo, 59 lat, menager wydarzeń kulturalnych i gospodarczych.  Żonaty, ma dwie córki. Mieszka w Gdyni.

Producent międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń kulturalno-gospodarczych. Organizator koncertów światowych gwiazd.

Na swojej stronie internetowej napisał:

Uważa, że w Polsce konieczne są zmiany, które wprowadzić mogą wyłącznie ludzie nowi oraz młodzi. Jego zdaniem jest to jedyna droga do zmienienia dyskursu politycznego, z języka agresji na język konkretów. Pragnie przekazać młodym ludziom własne bogate doświadczenie zawodowe. Zwolennik zmiany systemu gospodarczego – złagodzenia przepisów podatkowych oraz przychylnego traktowania przedsiębiorców. Ponadto zabiega o wprowadzenie dwukadencyjności polityków, żeby nie tracili kontaktu z rzeczywistą sytuacją w Polsce. Jako osoba, która wywarła duży wpływ na obecność wysokiej kultury w Polsce jest przekonany o konieczności podniesienia poziomu mediów publicznych i przywrócenia ich misji społecznej. Nie związany wcześniej z polityką. (źródło: grzegorzfurgo.pl/o-mnie)

Może zainteresuje Cię:

1 odpowiedź

  1. meropa pisze:

    Był taki wierszyk.. O Grzesiu Kłamczuszku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *