Festiwal Energia Wolności – dobra muzyka i piknik rodzinny z ENERGĄ

GDAŃSK. Festiwal Energia Wolności to wydarzenie o charakterze kulturalno-społecznym, które może

wzbogacić polską scenę muzyczną i dać szanse publiczności zapoznania się z repertuarem wartościowych piosenek promujących patriotyzm.
 • Festiwal Energia Wolności
 • 15 sierpnia, w 96. rocznicę „Cudu nad Wisłą”
 • Miejsce: na błoniach Stadionu Energa Gdańsk
 • Sponsor strategiczny: ENERGA SA
 • Wystąpią zespoły i wykonawcy polskiego rocka, hip hopu.
 • Jest to pierwsza edycja Festiwalu, krzewiącego wartości patriotyczne, sponsorowana przez Grupę Energa.
 • Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
– Festiwal Energia Wolności to wydarzenie o charakterze kulturalno-społecznym, które może
wzbogacić polską scenę muzyczną i dać szanse publiczności zapoznania się z repertuarem wartościowych piosenek promujących patriotyzm – powiedział Grzegorz Ksepko, wiceprezes Zarządu Grupy Enegra SA, która jest sponsorem strategicznym Festiwalu. – Festiwal Energia Wolności to nowe wydarzenie na polskiej scenie muzycznej – można będzie posłuchać szeroko pojętego polskiego rocka i hip hopu w wykonaniu artystów krzewiących wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Twórców i wykonawców tego rodzaju utworów jest w Polsce sporo. Festiwal daje możliwość prezentacji ich twórczości i stworzenia dla miłośników ich piosenek otwartej sceny muzycznej. To także okazja do spotkania bliskich, znajomych i wspólnego spędzenia czasu na wielopokoleniowym pikniku rodzinnym w przyjaznej, artystycznej atmosferze.
– Festiwal jest realizowany pod patronatem Grupy ENERGA, mającej w swojej misji wspieranie tego rodzaju przedsięwzięć. Doskonale wpisuje się w priorytety nowej polityki marketingowo- sponsoringowej spółek Skarbu Państwa. Te priorytety to właśnie wspieranie edukacji patriotycznej młodzieży oraz rozwijanie jej świadomości historycznej. Przez kilkadziesiąt lat komunizmu patriotyzm był zabroniony, później przez ćwierć wieku wmawiano nam, że jest „nienowoczesny”. Teraz, dzięki Bogu, jest inaczej.
– Tego rodzaju wydarzenie muzyczno-kulturalne organizowane jest w Gdańsku po raz pierwszy. Ideą tej imprezy nie jest wyłącznie rozrywka. Data koncertu – 15 sierpnia – nie jest przypadkowa. Festiwal Energia Wolności ma upamiętniać jedno z największych polskich zwycięstw w historii – Bitwę Warszawską. Jest to także Święto Wojska Polskiego oraz jedno z największych w roku świąt kościelnych – Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
– Organizatorzy Festiwalu dostrzegają rosnące zainteresowanie i znaczenie patriotyzmu wśród młodzieży. Wspólnie z młodymi warto wzmacniać poczucie dumnym z polskości, z bohaterskich postaw, umiłowania Ojczyzny. Można i trzeba bowiem świętować zwycięstwa, a nie jedynie honorowe porażki.
– Dzięki takim inicjatywom zapał młodzieży, która zazwyczaj nadaje rozpędu społecznym zmianom, uda się przekuć w trwałą cechę naszego społeczeństwa – dumę z narodu i jego osiągnięć.
– W planach organizatorów są kolejne edycje Festiwalu Energia Wolności – z udziałem twórców i  wykonawców muzyki poważnej, a także artystów związanych z literaturą i filmem.
 • Koncert obędzie się 15 sierpnia 2016 r. Początek o godz. 17.00
 • Miejsce: Stadion Energa, Gdańsk – Plac od strony ul. Marynarki Polskiej.
 • Wstęp na koncert – bezpłatny.
 • Wystąpią znane zespoły i wykonawcy: Złe Psy Andrzeja Nowaka, 2Tm2,3, Arka Noego,
 • KSU, Turbo, Oberschlesien, Ania Rusowicz, Eldo, Kasia Sawczuk i Wicked Heads
zle psy 2
Złe Psy Andrzeja Nowaka
Zespół założony w 1999 roku przez Andrzeja Nowaka, gitarzystę TSA. Grupa wykonuje szeroko pojęty rock i blues, a Nowak jest jednocześnie wokalistą i gitarzystą. Zespół ma na koncie dwa albumy: „Forever” (2002) oraz „Polska (urodziłem się w Polsce)” (2012). Premiera trzeciego albumu zapowiadana jest na jesień 2016 r.
2Tm2,3
Nazwa stanowi oznaczenie 3 wersu z 2 rozdziału drugiego listu św. Pawła do Tymoteusza („Bierz udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa”). Polski zespół grający współczesną muzykę chrześcijańską łączący gatunki heavy metal, hardcore, folk rock i reggae, którego teksty w większości zaczerpnięte są z Biblii.
Arka Noego
Dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie – nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób. Na przestrzeni lat od początku powstania zespołu w składzie grupy było wiele dzieci. Według Roberta Friedricha (członka zespołu), do 2011 przez zespół przewinęło się około 100 dzieci.
KSU
Polski zespół punkrockowy. Powstał w 1978 roku w Ustrzykach Dolnych. Podczas swojej ponad 30-letniej działalności oficjalnie wydał 11 płyt. Jedynym członkiem zespołu który  znajduje się w nim od jego założenia jest Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową, z czasem jednak wykształcił własny styl bliższy szeroko pojętemu rockowi.
Turbo
Zespół został założony w styczniu 1980 roku w Poznaniu przez basistę Henryka Tomczaka, który wcześniej grał w grupach Stress i Heam. W czasie istnienia zespół przeszedł wiele zmian personalnych i nagrał 15 płyt. W 2015 roku odbył trwającą cały rok trasę „35th Aniversary Tour” celebrująca 35-lecie powstania zespołu.
Oberschlesien
Śląska grupa muzyczna wykonująca industrial metal. Powstała w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki i Michała Stawińskiego. W swej twórczości formacja posługuje się śląskim etnolektem (zespół gwar śląskich łączący kilka dialektów). W 2012 roku wzięli udział w czwartej edycji talent show Polsatu „Must Be the Music. Tylko muzyka” i zajęli drugie miejsce. Nagrali dwie płyty o prostych tytułach: „I” i „II”. Porównywani do niemieckiego zespołu Rammstein.
Ania Rusowicz
Polska piosenkarka. Laureatka Fryderyka. Urodzona w 1983 roku jest córką Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy. Nagrała do tej pory dwa albumy „Mój Big-Bit” (2011) oraz „Genezis” (2013). Jej muzyka to bigbit, pop, rock i soul.
Eldo
Właściwie Leszek Kaźmierczak (ur. 27 lipca 1979 w Warszawie) znany również jako Eldoka – polski raper i autor tekstów, a także dziennikarz radiowy. Były członek zespołu hip-hopowego Grammatik. Wraz z członkami zespołu prowadził przez pewien czas wytwórnię muzyczną Frontline Records. Nagrał osiem solowych płyt (w tym jedną koncertową) i sześć albumów z zespołem Grammatik.
Kasia Sawczuk
Aaktorka, piosenkarka, gra w teatrze. Brała udział w czwartej edycji The Voice of Poland gdzie doszła do finału i zajęła II miejsce.
Wicked Heads
Polski zespół czerpiący inspiracje z muzyki amerykańskiej. Grupa powstała w 2013 roku, w Krakowie. Grają muzyką potocznie zwaną Americaną, łącząc w swojej muzyce folk, blues, country oraz muzykę alternatywną. Ciepło wypowiadał się o nich Piotr Metz z Radiowej Trojki: „Brzmią jakby się urodzili ubrudzeni teksańskim kurzem”. Są laureatami kilku festiwali bluesowych, a kwartalnik „Twój Blues” przyznał im II miejsce w kategorii „Odkrycie Roku
2015″.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *