Energa chce zarabiać także na sprzedaży dostępu do Internetu

POMORZE. Chcemy wykorzystać naszą sieć światłowodową także w nowej usłudze dla klientów – planujemy udostępnić sieć w celach rozwoju Internetu – powiedział Przemysław Piesiewicz, wiceprezes zarządu ds. strategii rozwoju Grupy Energa.

Przedstawiona w środę, 16 listopada nowa strategia Grupy Energa na lata 2016-2025 w obszarze infrastruktury zakłada realizację czterech programów strategicznych, a wśród nich program rozwoju infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu.

– Chcemy sprawdzić się na rynku budowy infrastruktury dostępu do Internetu- powiedział podczas prezentacji Strategii Grypy Energa na lata 22016-2025 Przemysław Piesiewicz, wiceprezes zarządu ds. strategii rozwoju Energi. – Nasz spółka, Energa Operator posiada już na swoich sieciach światłowody. Podchodzimy do tego tematu, aby zbadać model biznesowy i w przyszłości oferować naszym klientom usługę dostępu do Internetu. Dysponujemy siecią światłowodową na części obsługiwanych obszarów. Jej przepustowość jest obecnie wykorzystywana jedynie w pewnym stopniu na wewnętrzne potrzeby Grupy. Możliwe jest komercyjne wykorzystanie tej zbudowanej już infrastruktury i jej rozwój. Do końca 2017 r. zamierzamy opracować model działania w tym zakresie.

Sesja zdjęciowa prezesów Energa Obrót

Przemysław Piesiewicz – wiceprezes Grupy Energa

Nasz ogromny potencjał do budowania innowacyjności zostanie ujęty w realne projekty, bazujące na dotychczasowych doświadczeniach naszych i partnerów. Proponowane przez nas rozwiązania i produkty są nowoczesne, niekiedy prekursorskie – wyjaśnia wiceprezes Przemysław Piesiewicz. –  W najbliższym czasie zaoferujemy ok. 100 produktów podzielonych na 38 ekosystemów produktowych. Włączamy się aktywnie w tworzenie nowoczesnych sieci internetowych w kraju. Dziś mamy ok. 600 łączy światłowodowych, o łącznej długości 5,3 tys. km, na których dysponujemy wolnymi przepustowościami. Chcielibyśmy wraz z partnerami wypracować modele oparte o tę infrastrukturę, które rozszerzą wachlarz usług dla klientów.

Przemysław Piesiewicz

Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu finansów Unii Europejskiej w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Od 2006 roku ściśle związany z branżą energetyczną. W 2006 roku objął funkcję Wiceprezesa Zarządu Elektrownie Wodne Słupsk, a w 2008 roku Wiceprezesa Zarządu oraz Dyrektora Departamentu PR i Marketingu w spółce Elnord SA. W latach 2008-2010 był Dyrektorem Marketingu i Rozwoju w Eurowind Holding SA. W 2010 roku został Prezesem Zarządu 3 Wings Sp. z o. o., a w 2013 roku Dyrektorem Zarządzającym firmą Edon Sp. z o.o. W przeszłości członek Rad Nadzorczych: STK SSA Czarni Słupsk, Międzynarodowego Centrum Szkolenia Energetyki Sp. z o.o. oraz Elnord SA. Ekspert ds. energetyki przy Narodowej Radzie Rozwoju, Członek Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *