Dźwięczność – poszukiwanie brzmień, szmerów i odgłosów

Dźwięczność fot. Enrico Pietro Celli, Zorka -I Ania i uczestnicy warsztatów w- Carrarze, Włochy

Dźwięczność. Część warsztatowa będzie przeznaczona na poszukiwanie brzmień, szmerów i odgłosów, na ich zagęszczaniu, mnożeniu i mieszaniu. Naturalne dźwięki, a także „ukryte atuty akustyczne” przestrzeni będą przedmiotem naszych poszukiwań.

Warsztaty z Zorką Wollny i Anną Szwajgier w Gdańskiej Galerii Miejskiej

Gdańska Galeria Miejska zaprasza na warsztaty z Zorką Wollny i Anną Szwajgier. Cykl spotkań warsztatowych będzie trwał od 20 do 24 sierpnia, a zwieńczeniem projektu będzie koncert w poniedziałek 25.08 o godzinie 19:30.

Dźwięczność to wdzięczny i przyjemny projekt letni. Warsztaty prowadzone przed duet: Zorka Wollny i Anna Szwajgier, zakończą się krótkim „koncertem” przygotowanym wraz z uczestnikami spotkań.

Przez pięć dni wspólnie stworzymy kompozycję, którą ostatecznie „zagramy” podczas finałowego koncertu/ performansu. Część warsztatowa będzie przeznaczona na poszukiwanie brzmień, szmerów i odgłosów, na ich zagęszczaniu, mnożeniu i mieszaniu. Naturalne dźwięki, a także „ukryte atuty akustyczne” przestrzeni będą przedmiotem naszych poszukiwań.

Wydobywanie dźwięku odbędzie się poprzez wykonywanie prostych czynności, z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku – instrumentów, poprzez eksperymentowanie i improwizację wewnątrz przestrzeni Gdańskiej Galerii Miejskiej. Wszystkie działania finalnie przybiorą formę performansu / słuchowiska, współtworzonego na żywo przez uczestników warsztatów

Warsztaty są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, żeby dołączyć nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności muzycznych. Wystarczy mieć skończone 16 lat.

Termin: (warsztaty) 20-24 sierpnia 2014, godz. 18:00

Koncert: 25 sierpnia 2014, godz. 19:30

Miejsce: Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15

Prowadzenie: Zorka Wollny i Anna Szwajgier

Koordynacja i zapisy: Aleksandra Tatarczuk atatarczuk@ggm.gda.pl

Uczestnicy: osoby od 16 roku życia

Wstęp wolny

Dźwięczność próba do Koncertu na Wysokie Obc-asy w Norwich Foto Adam T.Burton-_n Dźwięczność próba do Koncertu na Wysokie Obc-asy w Norwich Foto Adam T.Burton- 3_n

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *