Dwa miesiące na państwowym wikcie za dwa włamy po procenty i słodkości

POWIŚLE. Zatrzymano 34-latka, który w ciągu kilku ostatnich miesięcy włamał się do dwóch sklepów spożywczych i mieszkania. Mieszkaniec gminy Dzierzgoń na dwa miesiące trafił do aresztu.

Sztumscy policjanci w listopadzie 2014 r. zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego na terenie gm. Dzierzgoń. Sprawca zabrał wówczas alkohol, artykuły spożywcze i kosmetyki na kwotę ponad 3 tys. zł. Do podobnego zdarzenia doszło w styczniu br. Wtedy złodziej włamał się do sklepu spożywczego w Bruku i ukradł alkohol oraz papierosy.

Pracujący nad ta sprawą kryminalni zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 34-latka. Kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna pod koniec stycznia br. włamał się w Dzierzgoniu do mieszkania skąd ukradł słodycze, alkohol, biżuterię, telewizor. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 5 tys. zł. W trakcie przeszukania mieszkania 34-latka mundurowi znaleźli część skradzionych rzeczy, które oddali właścicielom.

Mieszkaniec gminy Dzierzgoń usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 34-latek na dwa miesiące trafił do aresztu. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *