Duda podbija serca, koło ratunkowe Komorowskiego – „telefon do przyjaciela”

duda andrzej i piotr

CZAS NA ZMIANY. Ostatnia prosta w kampanii wyborczej. Z sondażu pracowni Estymator (wykonanej dla tygodnika „Newsweek”) na Andrzeja Dudę (kandydata Zjednoczonej Prawicy) chce w II turze glosować 54 proc. wyborców. Natomiast kandydat Platformy Obywatelskiej Bronisław Komorowski może liczyć na 46 proc. Udział w II turze glosowania zamierza wziąć udział 47 proc. uprawnionych wyborców.  Sztab Bronisława Komorowskiego wpadł na pomysł – akcję „Telefon do przyjaciela”. Te rozpaczliwe „kolo ratunkowe – telefon do przyjaciela” ma zachęcić przyjaciół Komorowskiego, ich znajomych i „znajomych znajomych” aby zechcieli oddać głos na dotychczasowego prezydenta popieranego przez rządzącą od 8 lat Platformę Obywatelską.
Jak wynika z badania pracowni Estymator, na Dudę zamierza głosować co drugi wyborca, który w I turze poparł Pawła Kukiza i Janusza Korwin-Mikkego, co trzeci Magdaleny Ogórek (SLD), oraz co czwarty Adama Jarubasa (PSL). Natomiast poparcie dla Komorowskiego deklaruje tylko co czwarty zwolennik Kukiza i Jarubasa oraz co czwarty Ogórek.

Jak podaje „Super Express”, opierając się na badaniach pracowni IBRiS  52 proc. wyborców Pawła Kukiza, deklaruje poparcie w drugiej turze Dudy. Z tych badań wynika, że Bronisław Komorowski może liczyć tylko na 26 proc. głosów oddanych na Kukiza. Natomiast 17 proc. elektoratu Kukiza jeszcze się zastanawia na kogo oddać głos w II turze.

Andrzej Duda jeździ po kraju, spotyka się z wyborcami, podbija ich serca. Poparcie dla niego rośnie. Nawet osoby, które nie są zwolennikami polityki PiS, pozytywnie oceniają kompetencje, program i wizję prezydentury prezentowanej przez Dudę. Kampania jego sztabu jest dynamiczna, otwarta, skierowana na przyszłość Polski i Polaków, na konieczne zmiany w polityce gospodarczej, społecznej, zagranicznej.

Natomiast sztab Bronisława Komorowskiego wpadł na pomysł, jak można zachęcić swoich zwolenników do głosowania. Chodzi o akcję „Telefon do przyjaciela” – telefony z apelem do przyjaciół o głosowanie na Komorowskiego. Akcja ma pobudzić elektorat Platformy i dotychczasowych sympatyków tego ugrupowania – osoby popierające Komorowskiego. Mają one wykonać telefony,  sms-y i maile do swoich znajomych, z prośbą aby wzięli udział w II turze wyborów, zagłosowali na Komorowskiego i przekazali apel dalej – do znajomych znajomych itd.

Bronisław Komorowski powiedział na konferencji w siedzibie sw0jego sztabu: Zadzwonimy do naszych znajomych, przyjaciół z prośbą o aktywność. Po pierwsze: głosowanie w niedzielę 24 maja, a po drugie – z prośbą o głosowanie na mnie, na kandydata zgody i bezpieczeństwa, kandydata polskiej wolności. (…) Będziemy dzwonili prosząc, aby wykonali jak największą ilość telefonów, wysłali jak najwięcej sms-ów, maili, z prośbą, aby także ich znajomi, a potem znajomi ich znajomych również włączyli się do tej akcji.

Komorowski w obecności mediów, pilotażowo zadzwonił do swoich znajomych zwracając się tekstem:

„Dzień dobry, tu mówi Bronisław Komorowski. Dzwonię z serdeczną prośbą o przyjacielską pomoc. Proszę o wykonanie jak największej ilości telefonów, wysłanie sms-ów z prośbą do przyjaciół, znajomych, żeby poszli do głosowania 24 maja i zechcieli oddać głos na mnie”.

SONY DSC

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *