Dla dzieci – od serca. Z kasy Energi na szlachetne wspomaganie

wejherowo szpital remont

KASZUBY. W wejherowskim szpitalu wyremontowano oddział pediatryczny. W sfinansowaniu modernizacji pomogła Fundacja Energa, Starostwo Powiatowe w Wejherowie  i Gmina Linia.

 

Pod koniec lutego 2017 r. zakończył się trwający od listopada ubiegłego roku pierwszy etap remontu, który obejmował prace na I piętrze Oddziału Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy Sp. z o.o. w Wejherowie. Uroczyste otwarcie odbyło się 2 marca 2017 r.

Dzięki przeprowadzonej modernizacji znacznie poprawił się komfort pobytu naszych najmłodszych pacjentów, skorzystali na nim również ich opiekunowie – mówi Bożena Czepułkowska, dyrektor ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Łączny koszt modernizacji wyniósł ok. 300 tys. zł. 50 tys. zł przekazała na ten cel Fundacja Energa. Wsparcia finansowego udzieliło także Starostwo Powiatowe w Wejherowie (150 tys. zł) i Gmina Linia (15 tys. zł).

W ramach remontu zostały m.in.: wymienione podłogi i drzwi 13 sal chorych oraz gabinetu zabiegowego, położone nowe instalacje – elektryczna, przeciwpożarowa, komputerowa, telefoniczna i wodno-kanalizacyjna, wymalowane sale, korytarz oraz hol przywindowy i pomieszczenie administracyjne. W korytarzu oprócz wymiany sufitu na kasetonowy, zostały zamontowane nowe narożniki i poręcze z podświetleniem LED. Powstał nowy, zdecydowanie większy gabinet zabiegowy. Spośród 14 łazienek znajdujących się na I piętrze, w czasie pierwszego etapu remontu udało się odnowić dwie z nich. Oddział Pediatrii dysponuje 50 łóżkami (po 25 na piętrze). W 2016 r. było w nim hospitalizowanych 2217 pacjentów.

Przez Oddział Pediatrii wejherowskiego szpitala rocznie przewija się do 2,5 tys. pacjentów. Zarząd szpitala ma w planach także remont II piętra.

Remont kosztował ok. 300 000 zł. Jego realizacja nie byłaby możliwa bez dotacji ze Starostwa Powiatowego w Wejherowie (150 000 zł) i Gminy Linia (15 000 zł) oraz darowizny od Fundacji Energa (50 000 zł). Pozostałą kwotę wygospodarowano ze środków własnych Szpitala.

Jak nas poinformowało Biuro Prasowe Grupy Energa, Fundacja Energa ma status organizacji pożytku publicznego. Przez siedem lat działania wsparła dziesiątki organizacji i tysiące osób potrzebujących. Fundacja uczestniczy również w przedsięwzięciach integrujących pracowników Grupy Energa – realizuje m.in. program „Pomagaj z Energą”, jest też partnerem akcji „Aktywni Charytatywni”.

(AK)

Otwarcie I piętra Oddziału Pediatrii

 Fot. Mat. pras. Szpitala

 

 

 

 

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *