Trzy dni rajdowego śpiewania. Bazuna w plenerze – na Kaszubach

SONY DSC

Bazuna. Fot. Janusz Wikowski

POMORZE. Ależ będzie się działo!? 44. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna” odbędzie się w dniach 1 – 3 lipca 2016 r. w Sulęczynie na Kaszubach.

Organizatorzy przedsięwzięcia Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne BAZUNA, Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY – inicjator i pierwszy organizator „Bazuny” oraz współorganizator – Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie zapraszają.

„Bazuna” organizowana jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej cieszy się licznym gronem uczestników – z dawnych i najbliższych lat. Pierwsza impreza odbyła się jesienią 1971 r. w Sali Teatralnej KSW „Żak” w Gdańsku. Przez kolejne lata Przegląd odbywał się w Gdańsku, a następnie – plenerowo w różnych miejscach Pomorza. „Bazuna” kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej kolejnym pokoleniom studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta.

Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju. W tym roku odbędzie się w Sulęczynie – w pięknym kaszubskim krajobrazie. Prezentacja konkursowych i nocnych występów zaproszonych gości obędzie się na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Początek imprezy – piątek 1 lipca, godz. 14.00. Wspólna zabawa, śpiewanie na scenie i poza nią trwać będzie do godzin popołudniowych niedzieli – 3 lipca. Przez ten czas Sulęczyno żyć będzie piosenką, zogniskowaną w okolicach sceny GOK.

Integralną częścią 44. „Bazuny” jest konkurs piosenki. Mamy nadzieję, że tegoroczna „Bazuna” wyłoni nowe przeboje, pozwoli ujawnić talenty muzyczne nie tylko wśród młodzieży akademickiej. Udział w konkursie ma bowiem charakter otwarty. I tak jak w bogatej historii „Bazuny” nominacje konkursowe będą zachętą i bodźcem do dalszego artystycznego rozwoju oraz konstruowania autorskiego programu.

Program „Bazuny” jest bardzo bogaty, do występów w koncertach pozakonkursowych zaprosiliśmy krajową czołówkę wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej. Mamy nadzieję, że udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny” cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem publiczności – miłośników dobrej, pogodnej muzyki.

Istotnym aspektem Przeglądu jest jego integracyjny charakter. Na „Bazunę” przyjeżdżają osoby ceniące spotkania z przyjaciółmi. Przekrój pokoleniowy uczestników jest bardzo szeroki – studenci oraz absolwenci uczelni trójmiejskich z rodzinami. Dzięki wielopokoleniowości i uniwersalności piosenki turystycznej „Bazuna” ma niepowtarzalny, rodzinny charakter. Spodziewamy się, że tegoroczną „Bazunę” wysłucha i zobaczy kilkaset osób z całego regionu.

Podczas tegorocznej „Bazuny” odbędzie się także regionalne wydarzenie – pod egidą GOK – SULĘCZYŃSKI JARMARK SOBÓTKOWY.

Patronat honorowy nad „Bazuną” objęli: Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Henryk Krawczyk oraz p. Bernard Grucza – Wójt Gminy Sulęczyno.

Sponsorami Przeglądu są: GRUPA ENERGA oraz SSP Techno-Service spółka z o.o.

Patronat medialny objęli: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Portal Czas Pomorza.

Warto się wybrać na tegoroczną „Bazunę” z przyjaciółmi, z rodziną – „piosenka” bowiem nie zna granic wiekowych i łagodzi nastroje. Jest to imprezy dla tych, którzy lubią wypoczynek i zabawę na łonie natury, przy wyjątkowej muzyce.

 

SONY DSC

Bazuna. Fot. Janusz Wikowski

SONY DSC

Bazuna. Fot. Janusz Wikowski

SONY DSC

Bazuna. Fot. Janusz Wikowski

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *