Dni Narodowego Centrum Nauki na Politechnice Gdańskiej

GDAŃSK. Dni Narodowego Centrum Nauki (NCN) odbędą się w dniach 9-10 maja na Politechnice Gdańskiej.

Od sześciu lat Dni Narodowego Centrum Nauki organizowane są w kluczowych ośrodkach naukowych w Polsce i gromadzą setki uczestników. Stanowią wyjątkową okazję do tego, by szerokie grono naukowców i osób rozpoczynających karierę badawczą mogło zapoznać się z ofertą konkursową Narodowego Centrum Nauki. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Politechnika Gdańska. Współorganizatorami są także Uniwersytet Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny.

Gościem honorowym wydarzenia będzie Jarosław Gowin, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Dni NCN to nie tylko okazja do spotkań tematycznych, dyskusji, ale także praktycznych warsztatów w zakresie realizacji projektów badawczych. To ważne wydarzenie dla całego środowiska naukowego  w Polsce. Serdecznie zapraszam 9 i 10 maja na Politechnikę Gdańską – mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

Dni Narodowego Centrum Nauki otworzą dyskusje z udziałem gości na temat strategicznych założeń i celów systemu grantowego w Polsce w kontekście działalności NCN. Przedstawione zostaną wyzwania stojące przed NCN, a laureaci konkursów zaprezentują efekty swoich projektów.

W części roboczej wydarzenia odbędą się dwudniowe warsztaty dla wnioskodawców dotyczące procesu wnioskowania o finansowanie projektów badawczych oraz warsztaty dla pracowników administracyjnych jednostek naukowych, podczas których omówione zostaną zagadnienia związane z przygotowaniem wniosków od strony formalnej i realizacją projektu.

Ponadto odbędzie się spotkanie, na którym we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE, omówione zostaną kwestie związane z pozyskiwaniem grantów, jakie oferuje Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council, ERC).

Będzie można uzyskać również informacje na temat tego, kiedy rozpoczną się pierwsze konkursy i jakie obszary badawcze będą wspierane w ramach III edycji Funduszy Norweskich i EOG w obszarze „Badania”, którego operatorem jest Narodowe Centrum Nauki.

Wszystkie wydarzenia w ramach Dni NCN odbędą się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej (ul. Gabriela Narutowicza 11/12).

Program Dni NCN w Gdańsku znajduje się na stronie internetowej Narodowego Centrum Nauki.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: „Forum Akademickie”, Nauka w Polsce, TVP 3 Gdańsk, „Dziennik Bałtycki” oraz Radio Gdańsk.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *