Czwórka kontra Adamowicz. Wspólny, stanowczy protest/oburzenie

GDAŃSK. Pogwałcenie przepisów Kodeksu Wyborczego zarzucają prezydentowi Adamowiczowi kontrkandydaci na urząd Prezydenta Gdańska. Wzywamy prezydenta Adamowicza do natychmiastowego zaprzestania nieetycznych i niezgodnych z prawem praktyk – czytany we wspólnym Oświadczeniu.

Czterej kandydaci na prezydenta Gdańska z PiS, SLD Lewica Razem, Kongresu Nowej Prawicy oraz  Komitetu „Masz wybór” wezwali urzędującego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (wicprzewodniczącego pomorskiej PO) do zaprzestania łamania reguł kampanii wyborczej.

Oświadczenie kandydatów na urząd Prezydenta Gdańska

Jako kandydaci na urząd prezydenta Gdańska, wyrażamy wspólny, stanowczy protest/oburzenie w związku ze stałym naruszaniem przez Pana Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska i kandydata Platformy Obywatelskiej na to stanowisko, zasad uczciwej kampanii wyborczej, w szczególności nieustannego wykorzystywania różnych wydarzeń w Gdańsku do promocji własnej osoby i opłacania jej kosztów ze środków budżetowych. Za niedopuszczalne uważamy przedstawianie się jednego z naszych kontrkandydatów jako wyłącznego gospodarza i organizatora wszystkich wydarzeń w Gdańsku.

W naszej opinii jaskrawym przejawem łamania Kodeksu Wyborczego, a także przejawem osobistej hipokryzji wynikającej z koniunkturalnej zmiany oceny znaczenia budżetu obywatelskiego dla wzmacniania partycypacji obywateli we współrządzenie gminą Gdańsk, są emitowane (w Radiu Gdańsk) na zlecenie urzędu miasta spoty reklamowe, w których urzędujący kandydat dziękuje Gdańszczanom za udział w jego tworzeniu.

Pogwałceniem przepisów Kodeksu Wyborczego były tez okoliczności „otwarcia” tunelu pod Martwą Wisła i prywatna promocja kontrkandydata. Przepisy w tym zakresie są jednoznaczne i zabraniają prowadzenia agitacji na terenie zakładów pracy.

Zwracamy uwagę Panu Pawłowi Adamowiczowi, że  już od momentu rejestracji listy kandydatów na radnych wszelka jego działalność publiczna staje się agitacją wyborczą i rodzi skutki
prawne.

Wykorzystywanie urzędu i instytucji miejskich  do celów wyborczych zamiast korzystania z urlopu na czas prowadzenia kampanii uważamy za niedopuszczalne nadużycie władzy.

Wzywamy do natychmiastowego zaprzestania tych nieetycznych i niezgodnych z prawem praktyk.

Z poważaniem

Kandydaci na urząd
Prezydenta Gdańska

Waldemar Bartelik (Komitet Wyborczy Wyborców „Masz Wybór”)

Andrzej Jaworski (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Jarosław Szczukowski (KW SLD Lewica Razem)

Zbigniew Wysocki (KW Kongres Nowej Prawicy)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *