Arciszewska – Mielewczyk – posłanka z Pomorza do Senatu

Dorota Arciszewska – Mielewczyk. Fot Janusz Wikowski

POMORZE. Posłanka Dorota Arciszewska – Mielewczyk będzie zabiegać o głosy wyborców z Wejherowa, Słupska i Lęborka. Startuje z listy Prawa i Sprawiedliwości  z Pomorza do Senatu.

Dorota Arciszewska – Mielewczyk jest posłanką III i IV kadencji, senator VI i VII kadencji. Od 2011 r. pomownie jest posłanką, wybraną w okręgu gdyńsko-słupskim, W wyborach jesiennych jest jedyną kandydatką Zjednoczonej Prawicy do Senatu w okręgu nr 62 (Wejherowo, Rumia, Reda, Lębork, Słupsk – wraz z powtami).

W obiektywie (z archiwum Doroty Arciszewskiej – Mielewczyk)

Dorota Arciszewska – Mielewczyk mówi o sobie:

Urodziłam się 16 lutego 1968 r. w Gdyni.

W 1992 r. ukończyłam studia na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, a w 1994 r. – na Wydziale Administracyjnym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni.

W latach 1995-1996 pracowałam w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni.

Jestem jednym z fundatorów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Kartuzach (obecnie gimnazjum i liceum), gdzie od 1998 r. do 2013 e. pełniłam społecznie funkcję dyrektora.

W 2004 r. zainicjowałam powstanie Powiernictwa Polskiego, którego byłam prezesem do 2012 r., kiedy zawiesiliśmy działalność stowarzyszenia. Jestem również członkiem honorowym Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych oraz członkiem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Od lipca 2007 jestem członkiem Rady Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie. Aktywnie działam na rzecz Polonii w Niemczech.

W 1990 r. wstąpiłam do Konfederacji Polski Niepodległej. W latach 2000-2004 należałam do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, gdzie pełniłam funkcję prezesa Zarządu Województwa Pomorskiego. Należę do Prawa i Sprawiedliwości.

W Sejmie III i IV kadencji byłam członkiem Komisji Integracji Europejskiej, Komisji Transportu i Łączności, Komisji Infrastruktury oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W Senacie VI kadencji była sekretarzem Senatu, zastępcą przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, członkiem Komisji Gospodarki Narodowej, przewodniczyłam też Delegacji Sejmu i Senatu RP na Konferencję Parlamentarną Morza Bałtyckiego – wielokrotnie przez lata mojej posługi na rzecz Ojczyzny.

W Senacie VII kadencji byłam członkiem Komisji Gospodarki Narodowej. Pełniłam także funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

W 2011 roku wróciłam do Sejmu, gdzie do końca VII kadencji zasiadałam w Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

W 2015 roku otrzymałam po raz kolejny mandat poselski, mandat zaufania od wyborców i zostałam wybrana na przewodniczącą Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Ponadto zajmuję się sprawami Polonii w Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Mam dwójkę wspaniałych dzieci, z którym z każdym dniem jestem coraz bardziej dumna! 13 września 2013 roku mój mąż Krzysztof zginął tragicznie w katastrofie śmigłowca. (źródło: arciszewska.pl)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *