CivilHub – forum miejskie: łatwiejsze przebicie się do urzędników…

gdansk civilhubu

GDAŃSK. – CivilHub ma stać się naturalną, prostą w użyciu platformą, dzięki której życie w lokalnych społecznościach stanie się lepsze – wyjaśnia Grzegorz Warzecha z Fundacji CivilHub.  – Uważam, że jako obywatele powinniśmy bardziej angażować się w to, co dzieje się zarówno w wymiarze lokalnym, jak i w skali całego kraju. Wierzę, że nowoczesne technologie mogą w tym pomóc, a Gdańsk, uczestnicząc w CivilHub stanie się wzorem dla innych miast.

Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce zainaugurowało swoją obecność na CivilHub – internetowej platformie współpracy i dyskusji osób zainteresowanych zaangażowaniem się w sprawy miasta! A to oznacza, że każdy mieszkaniec Gdańska może w dowolnej chwili dnia (lub nocy) skorzystać z platformy, wziąć udział w dyskusjach i skontaktować się z urzędem. Komunikacja Miasto-Mieszkańcy jeszcze nigdy nie była taka prosta!

Chcesz podyskutować o projektach zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, lepiej poznać swoich sąsiadów, zaangażować się w dzielnicowe inicjatywy? 1 lipca Miasto Gdańsk zainaugurowało swoją obecność na CivilHub. Wymiana poglądów i rozmowa między mieszkańcami i urzędnikami jeszcze nigdy nie były tak proste. Miejski profil, dostępny pod adresem https://civilhub.org/gdansk-pl, już wkrótce stanie się miejscem integracji lokalnych społeczności i debat o wydarzeniach odbywających się w naszych dzielnicach. Co równie ważne, na portalu aktywnie udzielać się będą przedstawicielki i przedstawiciele Urzędu Miejskiego, co uprości komunikację między mieszkańcami i urzędnikami. Dzięki CivilHub ważne, lokalne wydarzenia zyskają szansę na łatwiejsze przebicie się do świadomości wszystkich Gdańszczanek i Gdańszczan. Każdy zyska możliwość głośnego wypowiedzenia swojego zdania, bezpośredniej rozmowy, zaangażowania się we wspólne inicjatywy.

– CivilHub to nowa jakość w kształtowaniu miejskiej debaty, miejsce, w którym kwitnąć będą nowe pomysły i projekty. Do zaangażowania się w projekt przekonał nas jego twórca, Grzegorz Warzecha, który wraz ze swoim zespołem opracował to jedno z największych w Europie Środkowo-Wschodniej przedsięwzięć typu open source (ogólnodostępne, darmowe oprogramowanie). Przedsięwzięcie reprezentuje tak ważne dla nas w Gdańsku wartości, jak otwartość, przejrzystość i promowanie zaangażowania społecznego. Głęboko wierzę, że nowe narzędzie da wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Gdańska szansę na aktywne zaangażowanie się w sprawy naszego miasta oraz wesprze integrację lokalnych społeczności – mówi Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Jak wyjaśnia Grzegorz Warzecha z Fundacji CivilHub, narzędzie ma stać się naturalną, prostą w użyciu platformą, dzięki której życie w lokalnych społecznościach stanie się lepsze.  – Osobiście uważam, że jako obywatele powinniśmy bardziej angażować się w to, co dzieje się zarówno w wymiarze lokalnym, jak i w skali całego kraju. Wierzę, że nowoczesne technologie mogą w tym pomóc, a Gdańsk, uczestnicząc w CivilHub stanie się wzorem dla innych miast.

Dzięki uczestnictwu w projekcie CivilHub Miasto Gdańsk aktywnie włącza się w światowy trend zaangażowania się samorządów w rozwój otwartych technologii informatycznych, usprawniających życie mieszkańców metropolii. Projekt doskonale wpisuje się także w cele określone w Manifeście Otwartości Miasta Gdańska.

Mieszkanki i mieszkańców Gdańska zapraszamy do rejestracji na portalu www.CivilHub.org oraz dołączenia do naszej społeczności pod adresem https://civilhub.org/gdansk-pl/

(źródło: gdansk.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *