Zamordowana 17-letnia Agata z Wejherowa, śmiertelny cios nożem w Brzeźnie

GDAŃSK. W MEDIACH. Morderstwo w nadmorskim parku w Gdańsku-Brzeźnie. W niedzielne przedpołudnie w parku przy ulicy Krasickiego spacerowicz natknął się na zwłoki młodej kobiety. Zginęła prawdopodobnie od ciosu nożem. Jak ustalono, ofiarą jest 17-letnia Agata z Wejherowa.

Policja otrzymała sygnał o znalezieniu zwłok w parku w Gdańsku Brzeźnie o 9.30 w niedzielę. Leżącą kobietę zauważył przechodzień niedaleko od nadmorskiej ścieżki. Na miejscu zdarzenia pracowali technicy kryminalni oraz prokuratura. Funkcjonariusze przeszukiwali przylegający teren. Śladów szukano także na pobliskiej plaży. Działania były utrudnione z powodu dużej liczby spacerowiczów, którzy mogli zatrzeć ewentualne ślady. Park w Brzeźnie nie ma zbyt dobrej opinii wśród okolicznych mieszkańców. Policja nie ujawniła tożsamości ofiary. Dokładną przyczynę śmierci pozwoli ustalić sekcja zwłok. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gdańsku. (źródło: tvgdansk)

Jak ustaliła policja, zamordowana to 17-letnia Agata – mieszkanka Wejherowa. Uczyła się w szkole mundurowej w Gdyni. Wysportowana, miłośniczka jazdy na rowerze. Z koleżanką przyjechała do Gdańska w sobotę na otwarte wykłady na Uniwersytecie Gdańskim. Po zajęciach wybrała się rowerem nad morze. Rodzicom przekazała sms, że wróci do domu wieczorem. Ślad po niej zaginął. Nie wróciła do domu. Jej ciało znaleziono w krzakach, na uboczu od plaży i ścieżki rowerowej. Nie znaleziono jej roweru. To sugeruje, że motywem zbrodni mogła być kradzież.  Z ustaleń policji wynika, że nie było śladów przemocy.

Została śmiertelnie ugodzona nożem prawdopodobnie w sobotę wieczorem. Sekcja zwłok ustaliła, że dziewczyna zginęła od ciosu nożem – miała rozległą ranę, uszkodzoną aortę i wątrobę.

Przeglądany jest monitoring okolicy. Policja poszukuje świadków, którzy wieczorem w sobotę widzieli dziewczynę w Brzeźnie.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *