Chwalił się w internecie znaleziskiem niewypałów

pol niewypaly

POMORZE ZACH. W Łebie znaleziono granat przeciwpiechotny pochodzący z czasów II wojny światowej. Natomiast na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska zabezpieczono trzy sztuki amunicji pochodzącej z tego samego okresu. 20-letni mieszkaniec tej gminy chwalił się tym znaleziskiem na portalu społecznościowym. Granat został zdetonowany na wojskowym poligonie, a sprawca przestępstwa może odpowiedzieć za nielegalne posiadanie amunicji.

W piątkowe po południu dyżurny lęborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu w okolicach Alei Św. Jakuba w Łebie granatu przeciwpiechotnego, pochodzącego z okresu II wojny światowej. Niezwłocznie skierował tam patrol policyjny i funkcjonariusza z nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechicznego. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przybycia saperów. Niewybuch został przetransportowany na wojskowy poligon i tam zdetonowany.

Dzień później lęborscy kryminalni zabezpieczyli znalezione na terenie gm. Nowa Wieś Lęborska trzy naboje karabinowe Mauser, którymi 20-letni mieszkaniec tej gminy chwalił się na portalu społecznościowym.

Niewypały stanowiące powojenne pozostałości 20-latek znalazł niedaleko swojego domu i postanowił je wziąć nie powiadamiając policji. Mundurowi zabezpieczyli naboje, a 20-latek może odpowiedzieć za nielegalne posiadanie amunicji. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku takich znalezisk. W razie zauważenia niewybuchu, należy trzymać się z daleka od miejsca, w którym się znajduje i niezwłocznie powiadomić policję. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *