Z bankomatu na skradzioną kartę

pol gdansk kradziez z konta

POMORZE. 27-letni mieszkaniec Gdańska trafił w ręce kryminalnych z Sopotu po tym, jak ukradł kartę bankomatową i wypłacił z konta pokrzywdzonego 2 tys. zł. Po otrzymaniu zawiadomienia o kradzieży policjanci zatrzymali złodzieja i przedstawili mu zarzuty. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Sławna 2 czerwca 2016 r. poinformował policjantów o kradzieży karty bankomatowej i dokumentów. Dodatkowo z konta pokrzywdzonego za pomocą ukradzionej karty nieustalony wówczas sprawca wypłacił 2 tys. zł. Policjanci zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia i pracując nad sprawą ustalili prawdopodobnego sprawcę kradzieży, 27-letniego mieszkańca Gdańska. Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego postawili mu dwa zarzuty dotyczące kradzieży karty bankomatowej i dokumentów oraz pieniędzy z konta.
Jak ustalili policjanci, złodziej wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego, wyciągnął z jego tylnej kieszeni spodni portfel, w którym oprócz dokumentów była karta bankomatowa, a po kradzieży z pobliskich bankomatów wypłacił pieniądze w wysokości ponad 2 tys. zł.
Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy, aby nie zostawiać portfela z dokumentami i kartami płatniczymi w miejscach ogólnie dostępnych, nie należy ich również nosić w tylnych kieszeniach spodni, otwartych torebkach, chwilę nieuwagi mogą wykorzystać złodzieje. Warto również pamiętać o tym, aby nasz kod dostępu do konta bankowego był na tyle skomplikowany aby potencjalny złodziej nie mógł go odtworzyć. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *