Alarm bombowy

GDYNIA. Zadzwonił do centrali sieci marketów i zaalarmował o podłożeniu bomby. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policyjni pirotechnicy, przy użyciu specjalnie wyszkolonego psa sprawdzili obiekt.

Kryminalni z komisariatu policji w Gdyni Chyloni zatrzymali 43 – letniego mieszkańca Gdyni, podejrzewanego o wywołanie fałszywego alarmu o podłożeniu ładunków wybuchowych w jednym z marketów na terenie Gdyni. W trakcie zatrzymania mężczyzny, w jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli telefon, z którego dzwonił informując o podłożeniu bomby. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący zawiadomienia o nieistniejącym zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

1 kwietnia br. dyżurny gdyńskiej komendy został telefonicznie poinformowany przez pracownika marketu mieszczącego się na terenie Gdyni, że w jednym ze sklepów może być podłożony ładunek wybuchowy. Informacja ta wynikała z telefonu wykonanego przez nieznanego mężczyznę do centrali sieci marketów i zaalarmowaniu o podłożeniu bomby. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policyjni pirotechnicy, którzy przy użyciu specjalnie wyszkolonego psa sprawdzili obiekt ale nie potwierdzili zgłoszenia.

Sprawą fikcyjnego alarmu zajmowali się kryminalni z komisariatu w Chyloni, którzy dzięki zdobytym informacjom trafili na trop 43 – letniego mieszkańca Gdyni podejrzewanego o to przestępstwo. Mundurowi ustalili jego personalia oraz adres pod którym zamieszkuje. Mężczyzna został zatrzymany trzy dni po dokonaniu zawiadomienia. W trakcie zatrzymania policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu telefon, z którego wykonał połączenie dotyczące podłożenia ładunku wybuchowego.

W dniu zatrzymania 43 – latek usłyszał zarzut dotyczący zawiadomienia o fikcyjnym podłożeniu bomby za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa lecz nie wyjaśnił czym było spowodowane jego działanie. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *