Aktorzy Teatru Wybrzeże nagrodzeni

teatr PŁATONOW foto Dominik Werner
Katarzyna Dałek i Michał Jaros zostali nagrodzeni na 54. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Jury jedynego w Polsce festiwalu sztuki aktorskiej w składzie: Dobrochna Ratajczakowa, Jan Ciechowicz i Janusz Łagodziński po obejrzeniu 7 spektakli konkursowych postanowiło przyznać Nagrodę Aktorską dla Katarzyny Dałek za rolę Soni w PŁATONOWIE oraz Wyróżnienie Aktorskie dla Michała Jarosa za rolę tytułową w PŁATONOWIE. 

O SPEKTAKLU

Na deski Teatru Wybrzeże powraca dramaturgia Antona Czechowa – wspaniałego, obdarzonego błyskotliwym poczuciem humoru, wnikliwego zmysłem obserwacji rosyjskiego dramatopisarza i lekarza. PŁATONOW to jego debiutancka sztuka, którą napisał mając zaledwie 21 lat. Ale ukazuje już ona w pełnej rozciągłości geniusz, zmysł obserwacji i wytrawne pióro autora. Mówi się wręcz, że zawierają się w niej zawiązki wszystkich jego późniejszych dzieł. PŁATONOW – opisujący spotkanie długo niewidzących się przyjaciół i późniejsze konsekwencje tegoż spotkania – to galeria pełnokrwistych, skomplikowanych wewnętrznie postaci. Mimo że sztuka powstała przed 130 laty, obraz namiętności, desperackiego poszukiwania kogoś, albo przynajmniej jakiejś namiastki w czasie kryzysu, jest boleśnie aktualny, niezwykle bliski naszym czasom.

W Teatrze Wybrzeże powstał kolejny zachwycający spektakl. Zespół aktorski ponownie pokazał swoją dojrzałość – wszyscy poprowadzeni precyzyjną ręką reżysera, tworzą mozaikową i esencjonalną inscenizację.” (Tomasz Kaczorowski, Nowa Siła Krytyczna”

Anton Czechow
PŁATONOW
Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Opracowanie tekstu: Jakub Roszkowski
Scenografia: Barbara Hanicka
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk
Reżyseria świateł: Marek Kozakiewicz
Przygotowanie muzyczne: Adam Żuchowski
Asystent reżysera: Katarzyna Dałek

Inspicjent, sufler: Joanna JanuszewskaW spektaklu występują: Magdalena Boć (Anna), Monika Chomicka-Szymaniak (Sasza), Katarzyna Dałek (Sonia), Katarzyna Z. Michalska (Maria Grekow), Piotr Biedroń (Mikołaj), Piotr Chys (Sergiusz), Robert Ninkiewicz (Głagoliew) i Michał Jaros (Płatonow).

Premiera: 26 października 2013 roku na Scenie Kameralnej
Spektakl zalecany dla widzów dorosłych.
Czas: 2 godziny 10 minut (jedna przerwa)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *