Rozbój – zaatakował gazem łzawiącym

GDYNIA. 50-letni mieszkaniec Gdyni podejrzany jest o dokonanie rozboju na szkodę 65-latka. Do przestępstwa doszło w jednym z mieszkań w dzielnicy Leszczynki. Sprawca obezwładnił właściciela przy pomocy gazu łzawiącego i zabrał mu dwa telefony komórkowe. Kryminalni zajmujący się ta sprawą zatrzymali 50 – latka na ternie Sopotu, gdzie próbował ukrywać się przed odpowiedzialnością.

22 marca br. ok. godz. 21 w jednym z mieszkań w dzielnicy Leszczynki w Gdyni doszło do rozboju. 65-letni właściciel mieszkania został zaatakowany przez mężczyznę, który wszedł do wnętrza przez niezabezpieczone drzwi, a następnie przy pomocy gazu łzawiącego obezwładnił lokatora. Sprawca z mieszkania skradł 2 telefony komórkowe na szkodę 65-latka.

Kryminalni z komisariatu w Chyloni zajmowali się ustaleniem miejsca pobytu sprawcy rozboju. W poniedziałek na terenie Sopotu policjanci zatrzymali podejrzanego, który po usłyszeniu zarzutu został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze odzyskali jeden ze skradzionych telefonów komórkowych. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *